Finalet e Europianit, femrat njohin grupet

U hodh sot shorti i grupeve për Kampionatin Europian të Femrave 2022 në Angli. Të katër grupet duken të rivalizuara....
Lexo
Finalet e Europianit, femrat njohin grupet

Martinez zgjat kontratën me Inter

Argjentinasi i sulmit të Interit Lautaro Martinez ka zgjatur kontratën me klubin “zikaltër” deri në vitin 2026. Ishte i kërkuari...
Lexo
Martinez zgjat kontratën me Inter

Shkëmbi para Kukësit, dilema për tre futbollistë

Java e 7-të nis me Dinamo- Kukësi (e premte 19:45), flet trajneri Shkëmbi Si zakonisht trajneri i Dinamos, Bledi Shkëmbi,...
Lexo
Shkëmbi para Kukësit, dilema për tre futbollistë

Zona poshtë, Partizani nën “akuzë”

Partizani- Egnatia rikthen sërish të kuqtë në impiantin modern shqiptar. Pasi luajti derbin me Tiranën të hënën, skuadra e kuqe...
Lexo
Zona poshtë, Partizani nën “akuzë”

Brojën e duan në Londër, Tuhel këmbëngul…

Sulmuesi i momentit Kuqezi, Armando Broja, duket se po kthehet në "mollë sherri" për klubet e Çelsit (në pronësi) dhe...
Lexo
Brojën e duan në Londër, Tuhel këmbëngul…

Ksavi pason Koeman

Një tjetër gabim i Barçës i ka kushtuar përfundimisht punën trajnerit holandez Ronald Koeman. 75 ndeshje me 46 fitore, 12...
Lexo
Ksavi pason Koeman

Reali një pikë me Osasunën

Barça nga mundet nga Vajekano, Reali nuk thyen dot Osasunën ndërsa Betis fundos Valencian 4-1. Notë pozitive për Sevlijen që...
Lexo
Reali një pikë me Osasunën

Lacio injoron shqiptarët, Murinjo asnjë minutë Kumbullës

Empoli aktivizon tre shqiptarë, por nuk eviton dot humbjen me Interin. Fiton Inter ndaj Empolit 0-2 me vendasit që aktivizuan...
Lexo
Lacio injoron shqiptarët, Murinjo asnjë minutë Kumbullës

Vajekano shtang Barçën, Juve mundet në shtëpi

Barcelonës i ka mbetur vetëm "emri". Pas humbjes me Realin në klasike luajtur në Katalunjë, sot skuadra Blaugrana u mund...
Lexo
Vajekano shtang Barçën, Juve mundet në shtëpi

Disiplina me dorë të hekurt, Tirana -Partizani…

Janë zbardhur sot vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës për të gjitha zhvillimet futbollistike të javës së kaluar. Në...
Lexo
Disiplina me dorë të hekurt, Tirana -Partizani…

Futboll vendi


Disiplina me dorë të hekurt, Tirana -Partizani…

Janë zbardhur sot vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës ...
Më shumë…

Femra/ Poloni-Shqipëri në Miejski

Sfida në Tychy në program në orën 19:45. Poloni-Shqipëri për ...
Më shumë…

Botërori i femrave, Shqipëria arrin në Poloni

Kombëtarja shqiptare e femrave ka udhëtuar ditën e diel drejt ...
Më shumë…

Nis shitja e biletave Angli-Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë tifozët se ka ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Martinez zgjat kontratën me Inter

Argjentinasi i sulmit të Interit Lautaro Martinez ka zgjatur kontratën ...
Më shumë…

Brojën e duan në Londër, Tuhel këmbëngul…

Sulmuesi i momentit Kuqezi, Armando Broja, duket se po kthehet ...
Më shumë…

Ksavi pason Koeman

Një tjetër gabim i Barçës i ka kushtuar përfundimisht punën ...
Më shumë…

Reali një pikë me Osasunën

Barça nga mundet nga Vajekano, Reali nuk thyen dot Osasunën ...
Më shumë…

Histori sportive

Unikale, si u fshi derbi numër 39-të Partizani-Tirana

Precedenti i derbit numër 39-të. Partizani-Tirana përjashtohen për frymë antisportive ...
Më shumë…

Derbi/ 111 vite më parë ‘Madonina’ në Zvicër

Më 18 tetor 1908 u luajt derbi i parë milanez ...
Më shumë…

Ronaldo? Rekordin e mban Toti

● Si sot më 30 shtator 2014, Francesko Toti hyri ...
Më shumë…

Trofembajtësit e Kupës së Shqipërisë në 69 edicione

Në vigjilje të turit të parë të Kupës së Shqipërisë ...
Më shumë…

Të ndryshme

Britania e Madhe prenoton ‘Tour de France’

Edicioni i 109 i Turit të Francës do të startojë ...
Më shumë…

Shqipëria femra bie në Poloni, Milan merr kreun në A

Shqipëria për femra u mund 2-0 nga Polonia në kualifikueset ...
Më shumë…

Legia në krizë, shkarkohet trajneri

Marek Gołębiewski trajneri i ri i skuadrës me tre shqiptarë ...
Më shumë…

Skandali/ Serbët vërshëllejnë Shqipërinë në Botërorin e Boksit

Kampionati Botëror i Boksit zhvillohet në Beograd nga data 24 ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!