Siti shkëputet 10 pikë nga vendi i dytë, Barcelona zhgënjim total

Fiton Mançester Siti ndaj Arsenalit në Londër 0-1, Uest Ham i David Mojes vijon surprizat ndërsa kalon në derbi Totenhem 2-1. Në ndeshjen tjetër të ditës në Premier, Lester merr tri pikë ndaj Aston Vilës jashtë (1-2).

Seria A veç Milan-Inter 0-3 dhe parma Udineze 2-2 afroi edhe fitoren e Atalants ndaj Napolit 4-2. Benevento-Roma…

La Liga, befason Barcelona teksa ndalet në Camp Nou 1-1 nga Kadiz. Sociedad në duelin bask, shpartallon 4-0 Alavesin ndërsa Bilbao dhe Vijarreal në 21:00

Bundesliga ofron tri takime këtë të diel. Lajpcig fiton në Berlin ndaj Herthes 0-3. Augsburg barazon me Leverkusën 1-1 ndërsa Hofenheim likuidon keqazi Verderin 4-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!