Bajrami shkon në gol, ndaj Interit, Real kthehet te fitorja

La Liga Santander dhe Serie A luajtën sot shumë takime të javëve respektive. Në La Liga, Vijareal- Xhirona u mbyll...
Read More
Bajrami shkon në gol, ndaj Interit, Real kthehet te fitorja

Teuta humbet terren, Kukësi i Nicës i merr pikë

Abissnet Superiore, Java 6: Teuta - Kukësi 0-0 Teuta dhe Kukësi e mbyllën në barazim pa gola sfidën e javës...
Read More
Teuta humbet terren, Kukësi i Nicës i merr pikë

Egnatia mposht Vllazninë, Duamena ‘mister 7’

Abissnet Superiore, Java 6: Vllaznia - Egnatia 0-2 (Isgandarli 48', Duamena 90') Rafael Duamena me fanellën numër 7-të gjën sot...
Read More
Egnatia mposht Vllazninë, Duamena ‘mister 7’

Mediat europiane elozhe zgjedhjes së Dukës, në Greqi: Moment historik për Shqipërinë

Zgjedhja e Presidentit të FSHF-së Armand Duka si zëvendës President në UEFA, ka "trazuar" mediat ndërkombëtare. Në gjithë Europën por...
Read More
Mediat europiane elozhe zgjedhjes së Dukës, në Greqi: Moment historik për Shqipërinë

Skëndebeu ia di Rrogozhinës, mund Erzenin, Kastrioti fitues…

Java e gjashtë Abissnet Superiore nisi nga Rrogozhina aty ku Erzeni luan si pritës dhe ku ditën e sotme u...
Read More
Skëndebeu ia di Rrogozhinës, mund Erzenin, Kastrioti fitues…

Maroku organizon Kupën e Afrikës 2025

Sot u shpallën dhe vëndet që do të presin Kupën e Kombeve të Afrikës në vitin 2027. Është Maroku, i...
Read More
Maroku organizon Kupën e Afrikës 2025

La Liga dhe Serie A në fushë

Me 35 minuta të luajtura në Eredivisie mes Ajaksit dhe Fejnord pas ndërprerjes së ditës së diel (0-4 kohë reale),...
Read More
La Liga dhe Serie A në fushë

Kastrioti- Luzi 2008 hap javën e 5-të…

Kategoria e Parë nis sot javën e 5-të të saj. I vetmi takim i programuar për sot i takon ndeshjes...
Read More
Kastrioti- Luzi 2008 hap javën e 5-të…

Superiroja, sot tre ndeshje

Xhiro e 6-të Abissnet Superiore nis sot me tri takime ndërsa mbyll të enjten me duelin Laçi- Dinamo. Partizani- Tirana...
Read More
Superiroja, sot tre ndeshje

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 27.09.2023

KF Skënderbeu, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 17/2/b të...
Read More
Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 27.09.2023

Futboll vendi


Teuta humbet terren, Kukësi i Nicës i merr pikë

Abissnet Superiore, Java 6: Teuta - Kukësi 0-0 Teuta dhe ...
Më shumë…

Egnatia mposht Vllazninë, Duamena ‘mister 7’

Abissnet Superiore, Java 6: Vllaznia - Egnatia 0-2 (Isgandarli 48', ...
Më shumë…

Kastrioti- Luzi 2008 hap javën e 5-të…

Kategoria e Parë nis sot javën e 5-të të saj ...
Më shumë…

Superiroja, sot tre ndeshje

Xhiro e 6-të Abissnet Superiore nis sot me tri takime ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Bajrami shkon në gol, ndaj Interit, Real kthehet te fitorja

La Liga Santander dhe Serie A luajtën sot shumë takime ...
Më shumë…

La Liga dhe Serie A në fushë

Me 35 minuta të luajtura në Eredivisie mes Ajaksit dhe ...
Më shumë…

Muriqi frenon Barcelonën, Juve vuan me Leçen

Barcelona - Majorka ka tërhequr vëmendjen në La Liga. Një ...
Më shumë…

Luajti ndeshjen e fundit ndaj Shqipërisë, tërhiqet nga Kombëtarja polake

Mesfushori i Kombëtares së Polonisë Grzegorz Kriçoviak tërhiqet nga kombëtarja ...
Më shumë…

Histori sportive

Si sot/ E eleminoi Koreja e Veriut, Italia pritet me vezë dhe domate

Për kombëtaren e Italisë, nata e 24 korrikut 1966 pas ...
Më shumë…

Partizani luajti ndeshjen e parë në Europë, 20 vite më pas kualifikimi i parë ka emrin Tirana

Nesër, në ('Windsor Park) Belfast, Vllaznia, aristokratja e furtbollit shqiptar, ...
Më shumë…

“Mesi i Anadollit”, Gyler emri i ri i futbollit modern

E kanë cilësuar si "Mesi i Anadollit", Arda Gyler pritet ...
Më shumë…

Historia/ River Plate rrëzohet nga ‘Primera’, dështon Pasarela

Si sot në 26 qershor 2011, skuadra e famshme River ...
Më shumë…

Të ndryshme

Mediat europiane elozhe zgjedhjes së Dukës, në Greqi: Moment historik për Shqipërinë

Zgjedhja e Presidentit të FSHF-së Armand Duka si zëvendës President ...
Më shumë…

Dervishaj i lirë, Zekaj: U sajua pëlhura e Penelopës…

Përgatitur nga Prof.Dr Xhevdet Zekaj Ishte ngritur një artileri e ...
Më shumë…

Lirohet Dervishaj, reagon Duka: Kam besuar në pafajësinë e tij

Sot Gjykata e posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ...
Më shumë…

Van Gal i thotë ‘jo’ Ajaksit, Marsejë mendon Galtier

Në tribunat e Ajaks-Fejnord, ish-trajneri i kombëtares holandeze pa nga ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!