Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 shtator 2021, teksa ditën e sotme në ambientet e stadiumit “Air Albania”, 16 klubet janë njohur me kundërshtarët e tyre dhe kalendarin e plotë për këtë edicion të ri.

Shorti u hodh në praninë e përfaqësuesve të klubeve të Kategorisë së Parë dhe mediave si dhe u drejtua nga Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku, shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Marjus Sulejmani, futbollistja e ekipit Kombëtar të femrave, Megi Doçi si dhe ish-futbollisti i Kombëtares, Agustin Kola.
Sipas vendimit të marrë nga Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, këtë edicion nuk do të ketë më dy grupe për Kategorinë e Parë, por të gjitha skuadrat do të garojnë në një grup të vetëm, me dy faza. (FSHF)

KLIKO në Linkun poshtë për kalendarin e plotë:

Kategoria e Pare sezoni 2021-2022, kalendari i plote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!