Pieri kërkon falje, Inter është në rregull

Fillimisht gafë, pastaj kërkon falje. Tiziano Pieri, ish-gjyqtar futbolli nga Xhenova, gjatë transmetimit La Giostra del Gol në Rai Italia, bëri një gabim duke supozuar mundësinë që skuadra e Interit të mund të humbte derbin e fituar 0-3 me Milanin.

E gjitha për shkak të një problemi në zëvendësimet që fillimisht sipas ish- gjyqtarit, Interi kishte bërë katër ndalesa për 5 ndërrime.

Alarmi u kthye prapa pas disa minutash, kur ish-bilbili tërhoqi deklaratat e tij duke kërkuar falje për gafën e kryer.

“Gjatë transmetimit” La Giostra del Gol “lexova një raport ndeshjeje që raportonte minutat e ndryshimeve të Interit – shkruan ai në Twitter – Raporti i ndeshjes ishte i gabuar dhe unë e specifikova atë disa minuta më vonë gjatë të njëjtit transmetim. Kërkoj falje për gabimin “,shkroi Pieri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!