E pazakontë, Romario në fushë 58 vjeç

U shpall kampion bote me Brazilin në vitin 1994 mirpo Romario do të rikthehet në fushën e futbollit për të veshur fanellën e klubit, president i të cilit ka qenë që nga janari, America e Rio de Janeiro. Këtë e ka bërë të ditur platforma X (Transfer News Live).

58-vjeçari Romario u liçensua nga América-RJ për të luajtur në divizionin e dytë të ‘Campeonato Carioca’.

Romario: “Do të realizoj një ëndërr tjetër, duke luajtur në krah të djalit tim. Pak sportistë dhe futbollistë kanë mundësinë të luajnë së bashku me fëmijën e tyre.

Dhe unë në moshën 58-vjeçare jam ende në top formë. Shpresoj që ai të ma përcjell topin shpesh dhe të më bëjë të luaj, në mënyrë që të mbetem golashënuesi më i mirë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!