Firmos Cise, Vllaznia gati…

Lojtari nga Gana Salim Cise, firmos kontratë 1 vjeçare me kuqeblutë. "Cise nuk është lojtari ynë. Ka ardhur në një...
Lexo
Firmos Cise, Vllaznia gati…

Shëndetësia i hap udhë baskebollit

Mira Rakacolli, zevënësminister i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ka firmosur shkresën për të lejuar të luhet sporti i basketbollit. Kuptohet...
Lexo
Shëndetësia i hap udhë baskebollit

Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Këtë mëngjes në Nion të Zvicrës me 53 kombëtaret U21 të cilat do të fillojnë procesin e kualifikimit në mars...
Lexo
Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Shorti U21, Shqipëria sërish me Anglinë e Kosovën

Shqipëria U21, njeh rivalët e Grupi G të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2023. Kombëtarja shqiptare e futbollit për...
Lexo
Shorti U21, Shqipëria sërish me Anglinë e Kosovën

Blof i Junajtid, Tuhel debuton thatë…

Në Premier League teksa luhet java e 20-të, kanë nisur të konturohen skuadrat në klasifikim. Kështu sot Mançester Junajtid zhgënjeu...
Lexo
Blof i Junajtid, Tuhel debuton thatë…

Ekuban i jep Superkupën Trabzonsporit

Superkupa e Turqisë: Bashaksehir- Trabzonspor 1-2 Kaleb Ekuban i jep trofeun e Superkupës së Turqisë skuadrës së Trabzonsporit. Ish-sulmuesi i...
Lexo
Ekuban i jep Superkupën Trabzonsporit

Inter- Juve gjysmëfinalja e parë, gola nga shqiptarët…

Shënojnë Gjimshiti e Muriqi në Atalanta- Lacio për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, pason Myrto Uzuni në kampionat për Ferencvarosh...
Lexo
Inter- Juve gjysmëfinalja e parë, gola nga shqiptarët…

Kaleziç, vjen zyrtarizimi te Vllaznia

Ashtu sikundër u tha të martën, Vllaznia bën zyrtare kalimin e 'kufirit' nga Mali i Zi në drejtim të Shkodrës...
Lexo
Kaleziç, vjen zyrtarizimi te Vllaznia

Shënojnë Gjimshiti e Muriqi, kalon Atalanta

Kupa e Italisë: Atalanta-Lacio 3-2 Pas takimit dje në San Siro i cili hapi raundin çerekfinal të Kupës së Italisë,...
Lexo
Shënojnë Gjimshiti e Muriqi, kalon Atalanta

Disiplina, ndëshkime te moshat…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës. Lojtari i Akademia e Futbollit U-15, Oresti Rifa, për goditje me grusht ndaj...
Lexo
Disiplina, ndëshkime te moshat…

Futboll vendi


Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Këtë mëngjes në Nion të Zvicrës me 53 kombëtaret U21 ...
Më shumë…

Disiplina, ndëshkime te moshat…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës. Lojtari i Akademia ...
Më shumë…

Abrashi bashkohet me Xhakën…

Nga: Xhuljano Zeqja Mesfushori kuqezi deri dje te Frajburg në ...
Më shumë…

Luhet në fundjavë merkato drejt mbylljes…

Përfundimi i afatit të merkatos në 31 janar, korespondon dhe ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Reali di të fitojë pa…Zidan

Rikthehet të buzëqeshë Real Madrid. Në ndeshjen e mbrëmjes në ...
Më shumë…

Milan dhe Inter, milanezet një pikë

Quotidiano Sportivo sot: 'Milan ose Inter, mbretëresha është këtu'. Me ...
Më shumë…

Bie Lajpcig, Eintraht i pandalshëm drejt kreut

Ecuri fantastike Eintraht në Bundesligë duke arritur fitoren e 5-të ...
Më shumë…

Drezden ‘luftë me motin’, dëbora…

Reshjet e dëborës dhe moti i keq, vendosin në pikëpyteje ...
Më shumë…

Histori sportive

Mesi refuzoi Realin në 2013-ën

Zbulohet megaoferta e Realit për Mesin. Kontratë tetë-vjeçare dhe një ...
Më shumë…

Barazoi golin e Dostit, Poçi: “Gol në ditën e dasmës…”

Haxhi Balliu Besnik Poçi: "Si i shënova gol Partizanit 27 vite ...
Më shumë…

Superkupa: Sevilja, 14 vite më parë…

14 vite më parë si sot, andaluzët fituan Superkupën e ...
Më shumë…

Tirana, “kampionia” shqiptare e Champions

Nga Bashkim TUFA Të mërkurën e 19 gushtit, bardheblutë e ...
Më shumë…

Të ndryshme

Teleteksti i mbrëmjes…

727: Tomori bëhët futbollisti më i ri i Milanit në ...
Më shumë…

Balaj me të kuqe, Shturm thyhet nga Rapid Vienë

Tradicionalja Rapid- Shturm Grac (4-1) i shkon skuadrës vendase. Balaj ...
Më shumë…

Rrëzohet Liverpul, Muriqi gjën golin,portieri merr autorësinë

Kupa e Italisë: Lacio me Strakoshën në portë dhe Muriqin ...
Më shumë…

Petev, trajneri i ri i Bosnje Hercegovinës

Bullgari Ivalio Petev, merr stolin e Bosnjë Hercegovinës. Trajneri 45 ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!