UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Surprizat nuk kanë fund në të kthimit për Champions. Përmbysja e Gllasgu Rejnxhers ndaj belgëve të US. Xhilosë 3-0, ishte...
Lexo
UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Europa League: Shkupi -Shamrok 1-2 (2-5) Shkupi ka mbyllur sot aventurën në Europa Leauge pasi u eliminua në turin e...
Lexo
Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Egnatia zyrtarizon Malotën

Egnatia "godet" sërish në merkato. Prezantohet Renato Malota Pas përfundimit të kontratës me skuadrën e Laçit, Renato Malota nuk mbetet...
Lexo
Egnatia zyrtarizon Malotën

Verner rikthehet te Red Bull…

Timo Verner pas aventurën te Çelsi, rikthehet në Bundesligë. Timo Verner konfirmoi këtë pasdite largimin nga skuadra e Çelsit teksa...
Lexo
Verner rikthehet te Red Bull…

“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Me ikjen e Dritan Mehmetit nuk zgjidhen problemet e Partizanit. Përkundrazi. Nuk e di pse ajo që ndodh te klubi...
Lexo
“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Nga Partizani te Tirana, Sherif Kallaku konfirmohet zyrtarisht si afrimi më i ri i merkatos së bardhebluve. Ishte vetë klubi...
Lexo
Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Dhunë pas ndeshjes, tifozë të Kremonezes në spital

Tifozët e Kremonezes sipas 'Sportmediaset' u sulmuan me shqelma e grushta pas kthimit nga ndeshja për Kupën e Italisë. Ndeshja...
Lexo
Dhunë pas ndeshjes, tifozë të Kremonezes në spital

Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Sektori i Arbitrimit në FSHF është në fazën intensive të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik 2020/2023 që do të...
Lexo
Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Belica mbyll me Partizanin

*Mbrojtësi 31 vjeçar mbyll aventurën me të kuqtë, pas afro 5 viteve. Mbrojtësi strugan Egzon Belica largohet nga Partizani pas...
Lexo
Belica mbyll me Partizanin

Shkupi në këmbë për përmbysjen e Shamrok

Mbrëmje plot ankth e shpresë për Shkupin shqiptar. Skuadra nga Çairi, do të luajë sonte në 21:00 shanset e kualifikimi...
Lexo
Shkupi në këmbë për përmbysjen e Shamrok

Futboll vendi


Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Sektori i Arbitrimit në FSHF është në fazën intensive të ...
Më shumë…

Kuqezi/ Behari flet për testin e U18 me Italinë U18

Kombëtarja U-18 po stërvitet prej disa ditësh në Koverçano të ...
Më shumë…

U19 Kuqezi/ Cungu: Testi me Italinë i rëndësishëm para Europianit

Kombëtarja U-19 është në ditën e tretë të përgatitjeve në ...
Më shumë…

Refuzoi Belgjikën për Shqipërinë, Shkurti ëndërron si kuqezi

Ai ka lindur në Belgjikë dhe ka hedhur hapat e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Frenki de Jong-Barça drejt gjyqit

*Ka afruar futbollistë të shumtë si Kunde, Kristensen, Kesi, Rafinja ...
Më shumë…

Ramsei nderon ‘Peçon’ te Nicë

Surprizon me humbjen në shtëpi Renë, Lilë trimfon ndaj debutueses ...
Më shumë…

Shalke rikthehet me humbje, Lajpcig ngec në Shtutgart

Ndeshja mes Shtutgart dhe Lajpcig nuk nxori fitues. Skuadrat ndajnë ...
Më shumë…

Ten Hag debuton me humbje, Haland, “luani” del nga kafazi

U luajt java e parë në Premier League, Junajtid befasohet ...
Më shumë…

Histori sportive

Finalja e Botërorit/ Kur Italia mundej në finale nga Brazili

Më 21 qershor 1970, Italia humbi 4-1 në finalen e ...
Më shumë…

Shqipëri-Izrael e 2016-ës histori dështimi

Shqipëri- Izrael për kualifikueset e 'Rusi 2018', luajtur në 'Elbasan ...
Më shumë…

Historia/ Italia për herë të parë kampione Europe

Kapiteni Faketi ngriti lart trofeun e parë europian në Romë ...
Më shumë…

Rekordi/ 127 621 tifozë ndoqën Real-Eintraht…

Finalja e Kupës së Kampionëve: Real Madrid-Eintraht Frankfurt 7-3 Në ...
Më shumë…

Të ndryshme

Iniesta, magjitë e spanjollit vijojnë

Andreas Iniesta pas kthimit nga dëmtimi, vijon të luajë për ...
Më shumë…

Verstapen i pari, Hamilton e Rasëll në podium

Maks Verstapen pa rivalë në Formula 1. Titulli i dytë ...
Më shumë…

Finale Superkupe/ Liverpul, Bajern, PSV dhe Trabzanspor trofeu i tyre

Katër finale në katër kampionate, Superkupa dhuron 24 gola. Në Amsterdam dhe Lajpcig shifrat e njëjtë 3-5 U ...
Më shumë…

Rasëll, ‘pole’ i parë në karrierë

Xhorxh Rasëll e kishte dhënë sinjalin që kur u fut ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!