Dinamo 4 gola Pogradecit, shënon Ibraimi

Miqësore: Pogradeci- Dinamo 1-4 Dinamo e mbushur me elementë të cilësisë së lartë në vazhdën e përgatitjeve për të qenë...
Lexo
Dinamo 4 gola Pogradecit, shënon Ibraimi

Laçi dhe Teuta njohin arbitrat e vajtjes

Gjyqtarë nga Spanja për të vajtjes Laçi- Anderleht Belgjikë në 5 gusht në 'Elbasan Arena'. Takimi sipas UEFA-s, do të...
Lexo
Laçi dhe Teuta njohin arbitrat e vajtjes

Shkëndija largon Gjokën

Fitoi titullin kampion në Maqedoninë e Veriut me Shkëndijën, palët ndahen me mirëkuptim. Shkëndija në ndeshjet europiane në katër ndeshje pësoi po...
Lexo
Shkëndija largon Gjokën

Prezantohet Bardhi, Tuzlaspor streha e re

Mesfushori nga Fushë-Kruja Jurgen Bardhi nga Partizani i Tiranës transferohet në Turqi Tuzlaspor në Ligën e dytë. 24-vjeçari luajti me...
Lexo
Prezantohet Bardhi, Tuzlaspor streha e re

Real, Barcelona dhe Juve fitojnë gjyqin me UEFA-n

Gjykata detyron UEFA -n për të ndërprerë veprimet e ndërmarra kundër klubeve themeluese të Superligës Europiane, përfshirë dhe procedurat disiplinore...
Lexo
Real, Barcelona dhe Juve fitojnë gjyqin me UEFA-n

Ademi vishet bardhezi

Laçi kryen afrimin e radhës. Në prag të takimit në 5 gusht ndaj Anderlehtit të 'Elbasan Arena' për turin e...
Lexo
Ademi vishet bardhezi

Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

 Ish-sulmuesi i Sopotit, Vilson Mziu,ka lënë Sopotin për të kontribuar te Korabi në Kategori të Parë. I ardhur nga Vora i...
Lexo
Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

Vllaznia merr një sulmues kroat

Largohen Imami e Dilaver, vjen një sulmues i 'panjohur' U eleminua nga turi i dytë kualifikues në Conference League me...
Lexo
Vllaznia merr një sulmues kroat

Merizaj rekord kombëtar por jashtë finales në Tokio

Notarja Nikol Merizaj garoi sot në 'Tokio 2020' por edhe pse vendos rekord kombetar nuk kualifikohet ne finale. Për të...
Lexo
Merizaj rekord kombëtar por jashtë finales në Tokio

Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 shtator 2021, teksa ditën e sotme në ambientet e stadiumit...
Lexo
Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Futboll vendi


Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

 Ish-sulmuesi i Sopotit, Vilson Mziu,ka lënë Sopotin për të kontribuar te ...
Më shumë…

Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 ...
Më shumë…

Shorti i edicionit 2021-22

Kategoria Superiore do të nisë më 11 shtator rrugëtimin e ...
Më shumë…

Duka nga Shkodra: Urime skuadrave, dinjitozë në Europë

Presidenti i FSHF Armand Duka ndoqi Vllaznia-AEL Limasol (0-1), ndërsa ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Belgjika apo Italia?

Belgjikë- Itali për një biletë në gjysmëfinale në duelin që ...
Më shumë…

Murinjo zbarkon në Romë, pritet si hero…

Trajneri i ri i Romës Zhoze Murinjo zbarkoi sot në ...
Më shumë…

Zvicër-Spanjë formacionet

Në 18:00 në Shën Petersburg për 1/4 -at, çerekfinalja e ...
Më shumë…

Inter bie në duar të ‘Alibaba’

Suning, në vështirësi serioze ekonomike në Kinë. Pasojat te Inter ...
Më shumë…

Histori sportive

“Amerikani” Agolli voton për Partizanin…

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Ansi Agolli, para pak ditësh ia ...
Më shumë…

Hamdi Salihi, ashtu si nuk e keni njohur…

● Rrëfimi i “bomberit” shqiptar, duke nisur nga karriera, familja ...
Më shumë…

Batistuta: Unë jam fiorentin…!

“Unë i kam i kam dhënë shumë Firences me Fiorentinën, ...
Më shumë…

Një pistoletiste, kampione në Bruksel…

● Suzana Gjinaj, qitësja e rekordeve në Bruksel Ajo jeton ...
Më shumë…

Të ndryshme

Verstapen protagonist në Francë, lë pas Hamilton

Piloti i Red Bull, Maks Verstapen është fituesi i Çmimit ...
Më shumë…

Mbreti u kthye, Markez 11 triumfe në Gjermani

Në Sachsenring të Gjermanisë piloti i Dukatit Mark Markez, rikthehet ...
Më shumë…

Zarko, francezi befasues në provat e MotoGP

Gara zyrtare e Gjermanisë për Çmimin e Madh në MotoGP ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!