Hidhet shorti, goglat nxjerrin Junajtid-Milan

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për 1/8 e Europa League. Duelet do të luhen në 11 dhe 18...
Lexo
Hidhet shorti, goglat nxjerrin Junajtid-Milan

Klasikja/ Shehi tregon Tiranën e tij…

Orges Shehi: "Duhet të hyjmë me mentalitet fituesi, përballë një kundërshtari që po bën mirë. Kemi objektivat tona, është klasikja...
Lexo
Klasikja/ Shehi tregon Tiranën e tij…

Bradriç: Tirana? Në fushë për tri pikë

Tomas Bërdariç i shoqëruar nga mbrojtësi Eni Imami doli sot para mediave sportive për të dhënë përgjigje lidhur me prag-klasiken...
Lexo
Bradriç: Tirana? Në fushë për tri pikë

Vllaznia përgatit klasiken, koreografi madheshtore

Vllaznia kryeson Kategorinë Superiore me 41 pikë në 20 takime. Nesër klasikja me Tiranën. Shkodra në 'këmbë' Tifozët kuqeblu në...
Lexo
Vllaznia përgatit klasiken, koreografi madheshtore

Flamengo shpallet kampion i Brazilit

Mes dithërimash, ekipi i famshëm brazilian Flamengo, shpallet kampion i Brazilit. Skuadra e Roxherio Ceni humbi ndeshjen e fundit në...
Lexo
Flamengo shpallet kampion i Brazilit

Sot shorti i Ligës së Europës

Sot në Nion të Zvicrës duke nisur nga ora 13:00 do të hidhet short i lirë për skuadrat e kualifikuara...
Lexo
Sot shorti i Ligës së Europës

‘As’ godet me treshen e Realit, ‘Record’: Goditje pas goditje

As, referuar treshes brilante të Realit, Modriç, Kasemiro, Kros shkruan : 'Të papërshkueshëm nga zjarri'.  La Gazzetta dello Sport ngre në qiell Donarumën...
Lexo
‘As’ godet me treshen e Realit, ‘Record’: Goditje pas goditje

Kategoria e Parë, gjashtë përballje të balancuara

Java e 12-të në Kategori të Parë në të dy grupet, luhet të shtunën duke nisur nga ora 13.30. Përjashtim...
Lexo
Kategoria e Parë, gjashtë përballje të balancuara

Eleminohen Lester, PSV, Leverkusën e Bryzh

Pas skuadrave të kualifikuara në 18:55 për 1/8-at, në mbrëmje u luajten edhe 8 duelet e mbetura të kthimit të...
Lexo
Eleminohen Lester, PSV, Leverkusën e Bryzh

Duka interpretohet nga ‘The Sun’, Europiani në Angli

UEFA ende nuk ka dalë me një vendim ndryshe. Euro 2020 do luhet në 12 vende të Europës. Por spekulimet...
Lexo
Duka interpretohet nga ‘The Sun’, Europiani në Angli

Futboll vendi


Klasikja/ Shehi tregon Tiranën e tij…

Orges Shehi: "Duhet të hyjmë me mentalitet fituesi, përballë një ...
Më shumë…

Bradriç: Tirana? Në fushë për tri pikë

Tomas Bërdariç i shoqëruar nga mbrojtësi Eni Imami doli sot ...
Më shumë…

Vllaznia përgatit klasiken, koreografi madheshtore

Vllaznia kryeson Kategorinë Superiore me 41 pikë në 20 takime ...
Më shumë…

Kategoria e Parë, gjashtë përballje të balancuara

Java e 12-të në Kategori të Parë në të dy ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Mungesat/ Mbape, për të udhëhqeur PSG

Mungojnë Njemar e Di Maria, reflektorët drejtuar te Mbape. E ...
Më shumë…

Gyndogan më i miri i Premier…

Mesfushori gjerman i Mançseter Sitit Ilkai Gyndogan, është shpallur lojtari ...
Më shumë…

FA Cup, Everton gjën Sitin

Pasi u luajtën në ditë të ndryshme kompeticioni më i ...
Më shumë…

Bajern fiton Botërorin e Klubeve me… ‘VAR’

Botërori i Klubeve në Katar (Doha): Bajern Mynih- Tigres UANL ...
Më shumë…

Histori sportive

Në kujtim të një legjende…

Nga Bashkim Tufa Para dy ditësh, të gjithë së bashku, ...
Më shumë…

Të ndryshme

Uzuni gjën golin dhe shmang humbjen

Myrto Uzuni sërish në gol për skuadrën e tij Ferencvarosh ...
Më shumë…

Rroca thërret: Një bluzë kuqezi…

Speciale nga: Haxhi Balliu Në Shqipëri kishte një kontratë me ...
Më shumë…

Teleteksti i mbrëmjes…

727: Tomori bëhët futbollisti më i ri i Milanit në ...
Më shumë…

Balaj me të kuqe, Shturm thyhet nga Rapid Vienë

Tradicionalja Rapid- Shturm Grac (4-1) i shkon skuadrës vendase. Balaj ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!