De Jong lë pas dëmtimin, klubi nuk ndihet…

Barcelona dhe Kavi Hernandez mund të marrin frymë të lehtësuar para se skuadra të ndeshet me PSG në Paris për Champions League.

Më së fundi, Frenkie de Jong është rikuperuar për ndeshjen kundër PSG-së të vlefshme për ndeshjen e parë të Champions League në program për në 10 prill.

Sipas ‘Sport’, holandezi ka marrë pjesë në seancën e paradites së sotme së bashku me pjesën tjetër të lojtarëve, por klubi ka preferuar të mos komunikojë këtë lajm. Së paku deri tani.

Në fakt mesfushori ndër pikat e forta të grupit Blaugrana tani mund të konsiderohet 99% i rikuperuar nga problemet me kyçin e këmbës. De Jong gati për Barçën në periudhën e fund sezonit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!