Kupa e Botës në Arabi, ministri: Në verë apo dimër…

Në vitin 2034, Arabia Saudite do të presë Kupën e Botës dhe është e pashmangshme të mësohet se në cilën...
Read More
Kupa e Botës në Arabi, ministri: Në verë apo dimër…

Ronaldo tjetër rekord individual

Al Nasr triumfon 4-1 në derbi ndaj Al Rijad, në një sfidë që përkoi me ndeshjen e 1200-të të Kristiano...
Read More
Ronaldo tjetër rekord individual

Gati vendimtar, Juve kalon Napolin për kreun

Federiko Gati në momentin tij sezonalnë Serie A. Pas golit të fitores ndaj Monzas, ishte qendërmbrojtësi i Juventusit ai që...
Read More
Gati vendimtar, Juve kalon Napolin për kreun

Mitaj, Seferi, Tuci e Mersinaj titullarë, Selahi nuk pranon rivovimin me Rijekën

Mario Mitaj nga minuta e parë me Lokomotivën e Moskës e cila fitoi 2-0 ndaj Ural në kampionatin rus. Taulat...
Read More
Mitaj, Seferi, Tuci e Mersinaj titullarë, Selahi nuk pranon rivovimin me Rijekën

Superkupa/ Nis shitja e biletave për sfidën Partizani–Egnatia

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë sportdashësit se kanë dalë në shitje biletat për Superkupën e Shqipërisë, Partizani-Egnatia, që...
Read More
Superkupa/ Nis shitja e biletave për sfidën Partizani–Egnatia

The Best FIFA Football Awards 2023 do të zhvillohen në Londër më 15 janar

Çmimet 'The Best' të FIFA Football 2023, duke nderuar anëtarët e shquar të sportit më të njohur në botë, do...
Read More
The Best FIFA Football Awards 2023 do të zhvillohen në Londër më 15 janar

Euro U19 për vajza/ Kombëtarja njeh rivalet e raundit të dytë

Edhe Shqipëria U-19 për vajza mësoi këtë të premte emrat e rivaleve që do të ketë përballë në fazën e...
Read More
Euro U19 për vajza/ Kombëtarja njeh rivalet e raundit të dytë

Kupa e Amerikës, Argjentina e Brazili takohen në…finale

CONMEBOL zbardhi grupet e Kupës së Amerikës 2024. Eventi i madh i 48 futbollistik, këtë edicion do të zhvillohet në...
Read More
Kupa e Amerikës, Argjentina e Brazili takohen në…finale

Derbi i trazuar, Tirana e Partizani marrin gjobë të kripur

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës në FSHF datë; 07/12/2023 KF Skënderbeu, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke...
Read More
Derbi i trazuar, Tirana e Partizani marrin gjobë të kripur

E bujshme, Ernest Muçi kërkohet nga Fulhem

Nga Polonia vjen lajmi se sulmuesi tiranas i Legia Varshavë Ernest Muçi është vënë në lupën e Premier League. Sipas...
Read More
E bujshme, Ernest Muçi kërkohet nga Fulhem

Futboll vendi


Derbi i trazuar, Tirana e Partizani marrin gjobë të kripur

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës në FSHF datë; ...
Më shumë…

E bujshme, Ernest Muçi kërkohet nga Fulhem

Nga Polonia vjen lajmi se sulmuesi tiranas i Legia Varshavë ...
Më shumë…

Vllaznia “mpreh lapsin”, largohen Dodev e Çeshmedjiev

Pas sulmuesit Darko Dodev, Vllaznia njofton se ka ndërprerë bashkëpunimin ...
Më shumë…

Teuta ndal Partizanin, mbetet në fund

Java e 1 (e prapambetur) në "Niko Dovana": Partizani- Teuta ...
Më shumë…
Loading...

Bota

“Sulltani” Unai Emeri, Juve rrëzon Milanin, Barça fiton me një 17 vjeçar

Pesë ligat kryesore europiane zhvilluan disa ndeshje të rëndësishme. Në ...
Më shumë…

Siti, Liverpul e Njukasëll fitore për kreun…

Premier League, java e 9-të: Liverpul-Everton 2-0 Buornemuth- Uolves 1-2 ...
Më shumë…

Ndahet nga jeta legjenda Bobi Çarlton

Legjenda e Mançester Junajtid dhe Anglisë Sër Robert Çarlton, i ...
Më shumë…

Bajrami e Hysaj sot përballë, Serie A kulmon të dielën

Në takimin e orës 15:00 në "Bentegodi'; Verona- Napoli merr ...
Më shumë…

Histori sportive

Adrian, heroi që fati e solli te Liverpuli…

Dhjetë ditë më parë, ai ishte pa ekip. Liverpuli e ...
Më shumë…

“Libri i Artë” i 67-të Kupave të Shqipërisë…

2018-19: KUKËSI - Tirana 2-1 2017-18: SKËNDERBEU - Laçi 1-0 ...
Më shumë…

Gjirokastër, me Partizanin 32 vite më parë…

Nga Bashkim Tufa Këto radhë janë shkruar 32 vite më ...
Më shumë…

Laçi në jubile, flet Edi Martini

●Më 16 maj 2009, bardhezinjtë e trajnerit Edi Martini, ngjiteshin ...
Më shumë…

Të ndryshme

Sainz pole në Monza, ‘Ronaldo 850’, Di Maria goli me Benfikën

Zoran Zekiç para Laçit: "Nuk kam patur shumë kohë për ...
Më shumë…

Shtypi/ Dy ‘Zhoao’ te Barça, Salah, arabët e duan me çdo çmim, Milan i magjishëm…

Si gjithnjë, shtypi ndërkombëtar ka pikasur edhe sot zhvillimet kryesore ...
Më shumë…

Sot/ Silvinjo para mediave, Teuta zbret në fushë, nis e Para

Axhendë e pasur sportive këtë të shtunë të 2 shtatorit ...
Më shumë…

Mehmedi lë futbollin në moshën e pjekurisë…

Futbollisti me origjinë shqiptare Admir Mehmedi i dha fund futbollit ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!