Fenomeni Ronaldo në ‘histori’

Me 12 tetor 1996, Ronaldo ‘fenomeni’, shënonte njërin prej golave më të bukur në karierë.

Me fanelën e Barcelonës, braziliani Luis Nazaro de Lima, mori një sulm nga mesfusha duke depërtuar gjithë lojtarët e Kompostelës për të shënuar.

Edhe pse dy prej tyre e mbajtën nga fanela, numri 9-të ‘blaugran’ e ndali sferën në rrjetë.

Në fund goli i ish- skuadrës së PSV, Barcelonës, Interit dhe Realit, i duratrokitur nga të gjithë dhe tekniku ‘azulgrana’ Robson, deklaronte: ‘Ronaldo është si Pele i ri‘.

Sot fenomeni’ 43 vjeç, larg fushave por me rolin e presidentit te Valadolid në La Liga.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!