Si sot…derbi i parë Milan-Inter

Në Kiaso të Zvicrës, lind ‘Madonina’. Kështu shkruajnë mediat italiane sportive, ndërsa i referohen derbit të parë mes Milan dhe Inter.

Si sot 111 vite më parë, skuadrat u ftuan në ‘Kupën Kiaso’ (fituar 2 herë nga Milan). Ndeshja u luajt me një top të kohës dhe koha në të dy pjesët ishte 2 x 25 minuta.

Milani shënoi dy herë me Lana dhe Foriano, teksa për Interin që kishte vetëm 6 muaj si klub, shënoi Payer.

?????????????????????????????????????????????????????????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!