Dinamo 4 gola Pogradecit, shënon Ibraimi

Miqësore: Pogradeci- Dinamo 1-4 Dinamo e mbushur me elementë të cilësisë së lartë në vazhdën e përgatitjeve për të qenë...
Lexo
Dinamo 4 gola Pogradecit, shënon Ibraimi

Laçi dhe Teuta njohin arbitrat e vajtjes

Gjyqtarë nga Spanja për të vajtjes Laçi- Anderleht Belgjikë në 5 gusht në 'Elbasan Arena'. Takimi sipas UEFA-s, do të...
Lexo
Laçi dhe Teuta njohin arbitrat e vajtjes

Shkëndija largon Gjokën

Fitoi titullin kampion në Maqedoninë e Veriut me Shkëndijën, palët ndahen me mirëkuptim. Shkëndija në ndeshjet europiane në katër ndeshje pësoi po...
Lexo
Shkëndija largon Gjokën

Prezantohet Bardhi, Tuzlaspor streha e re

Mesfushori nga Fushë-Kruja Jurgen Bardhi nga Partizani i Tiranës transferohet në Turqi Tuzlaspor në Ligën e dytë. 24-vjeçari luajti me...
Lexo
Prezantohet Bardhi, Tuzlaspor streha e re

Real, Barcelona dhe Juve fitojnë gjyqin me UEFA-n

Gjykata detyron UEFA -n për të ndërprerë veprimet e ndërmarra kundër klubeve themeluese të Superligës Europiane, përfshirë dhe procedurat disiplinore...
Lexo
Real, Barcelona dhe Juve fitojnë gjyqin me UEFA-n

Ademi vishet bardhezi

Laçi kryen afrimin e radhës. Në prag të takimit në 5 gusht ndaj Anderlehtit të 'Elbasan Arena' për turin e...
Lexo
Ademi vishet bardhezi

Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

 Ish-sulmuesi i Sopotit, Vilson Mziu,ka lënë Sopotin për të kontribuar te Korabi në Kategori të Parë. I ardhur nga Vora i...
Lexo
Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

Vllaznia merr një sulmues kroat

Largohen Imami e Dilaver, vjen një sulmues i 'panjohur' U eleminua nga turi i dytë kualifikues në Conference League me...
Lexo
Vllaznia merr një sulmues kroat

Merizaj rekord kombëtar por jashtë finales në Tokio

Notarja Nikol Merizaj garoi sot në 'Tokio 2020' por edhe pse vendos rekord kombetar nuk kualifikohet ne finale. Për të...
Lexo
Merizaj rekord kombëtar por jashtë finales në Tokio

Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 shtator 2021, teksa ditën e sotme në ambientet e stadiumit...
Lexo
Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Futboll vendi


Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

 Ish-sulmuesi i Sopotit, Vilson Mziu,ka lënë Sopotin për të kontribuar te ...
Më shumë…

Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 ...
Më shumë…

Shorti i edicionit 2021-22

Kategoria Superiore do të nisë më 11 shtator rrugëtimin e ...
Më shumë…

Duka nga Shkodra: Urime skuadrave, dinjitozë në Europë

Presidenti i FSHF Armand Duka ndoqi Vllaznia-AEL Limasol (0-1), ndërsa ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Karvajal zgjat kontratën me Realin

Mbrojtësi u bashkua me akademinë e Realit që në moshën ...
Më shumë…

Koeman: Manaj të mos shitet

Trajneri Ronald Koeman i ka kërkuar presidentit Johan Laporta të ...
Më shumë…

Lacio, i gjithë klubi vaksinohet

Presidenti i Lacios, Klaudio Lotito në prag të vaksinimit të ...
Më shumë…

Solskjaer ‘Djall’ i Junajtid deri në…

Trajneri norvegjez i Mançester Junajtid Ole Gunar Solskjaer, ka zgjatur ...
Më shumë…

Histori sportive

Nostalgjia sportive në foto…

Rubrika 'Nostalgjia e Futbollit' përmes fotografisë por jo vetëm, e ...
Më shumë…

Italia e 82-it, letër prekëse për protagonistët e sotëm

Italia me të gjitha mënyrat për të arritur te trofeu ...
Më shumë…

Karlo Konti zbërthen Mançinin në ‘Top Dieci’

Tekniku: "Boshkov dhe sidomos Erikson, trajnerët më të mirë në ...
Më shumë…

Në një ditë/ Dy finale globale, në Europë e Amerikën e Jugut

Dy presidentët Aleksandër Ceferin (UEFA) dhe Alejandro Dominguez (CONMEBOL) në ...
Më shumë…

Të ndryshme

Turi i tretë në CL, nis numërimi mbrapsht për Mbape

Përtej medaljeve lumë në 'Tokoi 2020', garimi në turin e ...
Më shumë…

Mirëmengjes nga Briken Calja

Pa trajner dhe i katërti në Olimpiadë/ Calja: "Kosova me ...
Më shumë…

Edi Rama merr uniformën e Juventusit në Shkup

Nesër Mini Shengeni në Shkup, Rama gjën fanellën e personalizuar ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!