Europa dhe Conference League, shifrat

Strakosha,Hysaj, Muriqi te Lacio sot ndaj gallatasarajit në Europa League faza në grupe. Sigurisht ai gabim i portierit shqiptar Tomas Strakosha në të 66′ ndërsa u fut me gjithë top në portë, përpos pikëve të humbura, e ka ngarkuar me përgjegjësi të madhe individuale.

Europa League, ndeshjet e sotme faza në grupe:

Midtjylland – Ludogorets 1-1

Cervna Zvezda-Braga 2-1

Gallatasaraj- Lacio 0-1

Lokomotivë Moskë- Marsejë 1-1

Leverkusen- Ferencvarosh 2-1

Betis- Selltik 4-3

Dinamo Zagreb- Uest Hem 0-2

Rapid Vienë- Genk 0-1

Rejnxhers- Lion 0-2

Brondbi- Sparta Pragë 0-0

PSV- Sociedad 2-2

Monako- Shturm Grac 1-0

Lieçester- Napoli 2-2

Olimpiakos- Antverp 2-1

Eintraht- Fenerbahçe 1-1

Conference League

Kairat Almati-Omonia Nikozia 0-0

HJK Helsinki- LASK Linz 0-2

Flora- Gent 0-1

Slavia- Union Berlin 3-1

Slovan Bratislavë- Kopenhagë 1-3

Linkoln- PAOK 0-2

Renës- Totenhem 2-2

Mura- Viteshë 0-2

Karabak- Bazel 0-0

Anorthosis-Partizan Beograd 02

Bodo/Glimt-Zoria 3-1

Roma-CSKA Sofie 5-1

Jablonec-CFR Kluzh 1-0

Randers-AZ Alkmar 2-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!