Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Episodi i rrallë/ Te Skënderbeu në rastin e golit të dytë me penallti ka 'zënka' se kush do të godasë...
Read More
Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Sfida të ekuilibruara, te matjanët do të debutojë në stol trajneri Dorian Bubeqi Sot në orën 13:00 e gjithë Kategoria...
Read More
Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga futbollistja e Vllaznisë, Megi Doçi. Sulmuesja e ekipit të vajzave të...
Read More
Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Vllaznia e vajzave ka thyer çdo rekord në Shqipëri, por sezonin e fundit regjistroi një arritje historike për futbollin shqiptar....
Read More
Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Redon Xhixha fiton ‘Topin e Artë’ 2022

Për herë të parë në Shqipëri akordohet 'Topi i Artë' në një stil europian. Fiton kurbinasi 24 vjeçar. Redon Xhixha...
Read More
Redon Xhixha fiton ‘Topin e Artë’ 2022

“Formacioni i vitit 2022”, Altin Lala zbulon 11-ën më të mirë

Përveç çmimeve individuale në mbrëmjen gala të FSHF-së është shpallur edhe formacioni më i mirë i vitit 2022 i përbërë...
Read More
“Formacioni i vitit 2022”,  Altin Lala zbulon 11-ën më të mirë

Orges Shehi shpallet “Trajneri i vitit 2022”

Orges Shehi është shpallur sot nga FSHF si fituesi i çmimit “Trajnerit i vitit 2022”, pasi ia doli që të...
Read More
Orges Shehi shpallet “Trajneri i vitit 2022”

‘Këpuca e Artë 2022’/ Saliou Guindo merr çmimin nga Kristian Karembë

Dy nga çmimet kryesore të mbrëmjes gala të FSHF ishin edhe “Këpuca e Artë 2022” për vajza dhe djem, trofe...
Read More
‘Këpuca e Artë 2022’/ Saliou Guindo merr çmimin nga Kristian Karembë

Juxhin Xhaja, “Arbitri i vitit 2022”

Arbitrat kanë pasur pjesën e tyre të rëndësishme në vitin e futbollit me vendimet e tyre në fushë dhe sigurisht...
Read More
Juxhin Xhaja, “Arbitri i vitit 2022”

Megi Doçi fiton “Këpucën e Artë” të femrave për vitin 2022

Dy nga çmimet kryesore të mbrëmjes gala të FSHF-së ishin edhe “Këpuca e Artë 2022” për vajza dhe djem, trofe...
Read More
Megi Doçi fiton “Këpucën e Artë” të femrave për vitin 2022

Futboll vendi


Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Episodi i rrallë/ Te Skënderbeu në rastin e golit të ...
Më shumë…

Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Sfida të ekuilibruara, te matjanët do të debutojë në stol ...
Më shumë…

Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga futbollistja ...
Më shumë…

Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Vllaznia e vajzave ka thyer çdo rekord në Shqipëri, por ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Kristalizohet kreu, Arsenal i shkëputur

Premier League nuk ka munguar në këtë ditë të fundit ...
Më shumë…

Njukasëll, rekord pa humbje, Bundesliga nis me goleada

Premier League dhe Bundesliga gjermane kanë luajtur ditën e sotme ...
Më shumë…

Liverpul për të ndezur ‘Anfied’,Çelsi për të mos humbur…davanë

Dy humbje radhazi në kampionat për Liverpul janë vërtetë shumë ...
Më shumë…

Merret vendimi, Juve -15 pikë

Klubi madh italian e pëson nga situata e plusvalencave për ...
Më shumë…

Histori sportive

Fiorentina sot në përvjetor

Klubi 'viola' feston sot 96 vjetorin e themelimit. Fiorentina ka ...
Më shumë…

“Tue pamë Lushtën e Boriçin”…

Parathenje nga: Bashkim Tufa (Mjeshtër i Madh) Para disa vitesh ...
Më shumë…

Sot përvjetori jubilar i lindjes së Loro Boriçit

Si sot 100 vite më parë, më 4 gusht 1922, ...
Më shumë…

Italia kujton 11 korrikun e 1982 dhe 2021, qan ‘Katar 2022’

11 korriku një ditë e bekuar për futbollin e Kombëtares ...
Më shumë…

Të ndryshme

Kolturi kampione bote në ski

Skiatorja Lara Kolturi në histori. Në Kampionatin Botëror të të ...
Më shumë…

Franca kërkon zyrtarisht të dëgjohet çfarë flasin arbitrat

Federata Franceze e Futbollit (FFF) do t'i kërkojë Bordit Ndërkombëtar ...
Më shumë…

Superkupa në Arabinë Saudite, Spanja dhe Italia…shëmbull

Konstatimi: Dy ditë më parë Real-Barcelona (1-3) me Superkupën e ...
Më shumë…

Kupë/ Kremoneze eleminon Napolin, Kupa e Mbretit pa surpriza

Spanjë, Kupa e Mbretit: Real Sociedad dhe Sevilja janë skuadrat ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!