Si sot/ E eleminoi Koreja e Veriut, Italia pritet me vezë dhe domate

Për kombëtaren e Italisë, nata e 24 korrikut 1966 pas dështimit në Kupën e Botës 1966 në Angli ishte mjaft e rëndë.

Nëse në 1958 nuk mori pjesë ajo e zhvilluar katër vite më vonë prodhoi kaos total të skuadrës dhe stafit në kthim. Tifozët e kanë konsideruar fatkeqësi eleminimin e tyre ndërsa disfata me Korenë e Veriut nuk është kapërdirë dot.

Kjo ka bërë që në aeroportin ‘Cristoforo Colombo’ në Xhenova, rreth gjashtëqind tifozë ishin pajisur me vezë dhe domate për t’i hedhur mbi të preferuarit e tyre me pretekstin se ata ishin tërësisht fajtorë.

Mes rrëmujës tifozët kanë goditur praktikisht të gjithë në stafin e trajnerit të kohës Edmondo Fabri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!