Premier League rekord me shitjen televizive 2025-29

Nga e gjithë shuma, 335 milionë do të dhurohen për futbollin. Shtatë miliardë e 800 milionë euro. Kjo është shuma...
Read More
Premier League rekord me shitjen televizive 2025-29

Mori vendin e Montelës, Adana shkarkon Klajvert

Klubi turk i ligës së parë të futbollit Adana Demirspor ka ndërprerë bashkëpunimin me sulmuesin legjendar holandez Patrik Klajvert (47),...
Read More
Mori vendin e Montelës, Adana shkarkon Klajvert

Nevesh: Nuk shkoj te Njukasëll

Futbollisti i Al Hilal në Arabinë Saudite Ruben Nevesh duket se është piketa numër një për të zëvendësuar Sandro Tonalin...
Read More
Nevesh: Nuk shkoj te Njukasëll

Nikolli: Në Spanjë ngrenë supet për Shqipërinë

Mesfushori anësor Jurgen Nikolli thotë se Shqipëria nuk duhet të druhet gjatë fazës finale të 'Euro 2024' në Gjermani. "Besoj...
Read More
Nikolli: Në Spanjë ngrenë supet për Shqipërinë

Protestat/ FA pret reagimin e Sitit

Pas barazimit spektakolar dhe sjelljes së futbollistëve të Sitit, FA vendos para përgjegjësisë klubin vendas. Shënimi nga FA pas Mançester...
Read More
Protestat/ FA pret reagimin e Sitit

Duka flet për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë daljen nga grupi

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”....
Read More
Duka flet për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë daljen nga grupi

Skandali/ Olimpiakos akuzon, Federatë e korruptuar

Java e 13-të e kampionatit grek vuri përballë Volos- Olimpiakos. Përgajtë saj, incidente, dhunë, tentaivë për të hyrë në fushë,...
Read More
Skandali/ Olimpiakos akuzon, Federatë e korruptuar

Dhuna në derbi, policia arreston disa personë

Derbi i 172-të Tirana- Partizani(1-1) nuk i shpëtoi situatave të rënduara në shkallë. Incidentet nisën ende pa nisur takimi dhe...
Read More
Dhuna në derbi, policia arreston disa personë

Sondazhi i kroatëve, 23% thonë skuadra e Daliç eleminohet

Pas shortit HRT hapi një sondazh në të cilin pyeti publikun nëse kombëtarja kroate e futbollit do ta kalojë Grupin...
Read More
Sondazhi i kroatëve, 23% thonë skuadra e Daliç eleminohet

Shorti i “Euro 2024” / Ramadani: Kundërshtarë të fortë, Shqipëria nuk dorëzohet

Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të...
Read More
Shorti i “Euro 2024” / Ramadani: Kundërshtarë të fortë, Shqipëria nuk dorëzohet

Futboll vendi


Duka flet për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë daljen nga grupi

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro ...
Më shumë…

Legjionarët/ Seferi gol në Emiratet e Bashkuara Arabe, Kastrati më i vlerësuari në Itali

Fundjava që lamë pas ishte pozitive për shumë prej lojtarëve ...
Më shumë…

“Zhurmë”…por derbi mbyllet pa fitues

Abissnet Superiore, Java 15: Tirana - Partizani 1-1 (Hasani 28'/ ...
Më shumë…

Dinamo fiton në fushë dhe …tribunë

Abissnet Superiore, Java 15: Dinamo - Laçi 2-0 (Andoni 43', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Premier League rekord me shitjen televizive 2025-29

Nga e gjithë shuma, 335 milionë do të dhurohen për ...
Më shumë…

Nevesh: Nuk shkoj te Njukasëll

Futbollisti i Al Hilal në Arabinë Saudite Ruben Nevesh duket ...
Më shumë…

Protestat/ FA pret reagimin e Sitit

Pas barazimit spektakolar dhe sjelljes së futbollistëve të Sitit, FA ...
Më shumë…

Ndalen Siti e Leverkusen, Inter gjunjëzon Napolin

Ndalesa e Mançester Sitit në barazimin 3-3 me Totenhem, kombinuar ...
Më shumë…

Histori sportive

Si sot/ E eleminoi Koreja e Veriut, Italia pritet me vezë dhe domate

Për kombëtaren e Italisë, nata e 24 korrikut 1966 pas ...
Më shumë…

Partizani luajti ndeshjen e parë në Europë, 20 vite më pas kualifikimi i parë ka emrin Tirana

Nesër, në ('Windsor Park) Belfast, Vllaznia, aristokratja e furtbollit shqiptar, ...
Më shumë…

“Mesi i Anadollit”, Gyler emri i ri i futbollit modern

E kanë cilësuar si "Mesi i Anadollit", Arda Gyler pritet ...
Më shumë…

Historia/ River Plate rrëzohet nga ‘Primera’, dështon Pasarela

Si sot në 26 qershor 2011, skuadra e famshme River ...
Më shumë…

Të ndryshme

Nikolli: Në Spanjë ngrenë supet për Shqipërinë

Mesfushori anësor Jurgen Nikolli thotë se Shqipëria nuk duhet të ...
Më shumë…

Dhuna në derbi, policia arreston disa personë

Derbi i 172-të Tirana- Partizani(1-1) nuk i shpëtoi situatave të ...
Më shumë…

Verstapen mbyll me trofeun e radhës, Botërori i F1 ul qepenët

Formula 1 mbylli sot botërorin 2023 në pisten e Abu ...
Më shumë…

Banjaia kampion bote në MotoGP

Në prani të afro 200 mijë tifozësh, në pisten e ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!