Flasin protagonistët e MotoGP, te Honda ndihen të tërbuar

Nesër gara Sprint (19:00), të dielën gara e madhe me start orën 20:00 Në prag të fundjavës së MotoGP në...
Read More
Flasin protagonistët e MotoGP, te Honda ndihen të tërbuar

Rikthehen ligat europiane, Majorka pret baskët e Osasunës

Ndeshjet e fushatës kualifikuese "Euro 2024", luajtur në një javë, i kanë lënë vendin sfidave të ndryshme në kampionatet elitare...
Read More
Rikthehen ligat europiane, Majorka pret baskët e Osasunës

Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Skënderbeu- Apolonia do ti japë startin ndeshjeve të javës së 21-të në Kategori të Parë. Sot në stdiumin "Skënderbeu" skuadra...
Read More
Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Miqësore / Grima fton 23 futbolliste për testet e prillit

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të rikthehet në fushë për të luajtur dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut dhe...
Read More
Miqësore / Grima fton 23 futbolliste për testet e prillit

Koeman kthehet të flasë për Barçën: Laporta nuk pati besim

Trajneri aktual i Holandës Ronald Koeman, me të kaluar si teknik te Barcelona, ka dhënë një intervistë për Relevo, duke...
Read More
Koeman kthehet të flasë për Barçën: Laporta nuk pati besim

Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Në një intervistë për “Sport News” në “News 24”, trajneri i Tiranës Orges Shehi ka komentuar shortin e sotëm për...
Read More
Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

FK Bylis, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 65/1 dhe...
Read More
Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

Zbardhet shorti, Vllaznia peshkon Egnatian, Tirana-Teuta

Është hedhur paraditen e kësaj të enjte shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2022-2023 ku kanë...
Read More
Zbardhet shorti, Vllaznia peshkon Egnatian, Tirana-Teuta

Këln shkel rregulloren, rrezikon merkaton dhe gjobë

Nuk është ende zyrtare, por sipas raportimeve nga shtypi gjerman, një dënim i rëndë është në rrugë e sipër për...
Read More
Këln shkel rregulloren, rrezikon merkaton dhe gjobë

Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të debutojë si trajner i parë Auron Miloti. Faza e tretë...
Read More
Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Futboll vendi


Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Skënderbeu- Apolonia do ti japë startin ndeshjeve të javës së ...
Më shumë…

Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Në një intervistë për “Sport News” në “News 24”, trajneri ...
Më shumë…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

FK Bylis, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur ...
Më shumë…

Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Fitojnë Real, Bajern, Siti e Çelsi, Napoli hipotekon titullin

Fundjava risolli në vëmendje garën e kampionateve elitare në Europë ...
Më shumë…

Europa League, fitojnë Mançester e Roma…

Europa Leauge u rikthye këtë të enjte me ndeshjet e ...
Më shumë…

Kumbulla prodhon kokrra, Murinjo i lumtur

Zhoze Murinjo e ka djegur gjithnjë mbrojtësin Marash Kumbulla (lënë ...
Më shumë…

Kupat e Europës, Arsenal, Junajtid, Roma, Juve…në fushë

Europa League dhe Conference League vijnë sot me takimet e ...
Më shumë…

Histori sportive

Myslym Alla, strategu i brezit “të artë” të bardhebluve

Speciale nga: Bedri Alimehmeti (Mjeshtër i Madh) Kanë kaluar vite ...
Më shumë…

Inter sot 114 vjeç

Interi feston 114 vjetorin e themelimit. Më 9 mars 1908, ...
Më shumë…

Ekskluzive/ Lëngimi sportiv i një ‘qyteze’

Speciale nga: Haxhi Balliu Prej gati tre-katër sezonesh, futbolli në ...
Më shumë…

Milan-Juve 8-1 në arkivat e historisë

Interesant fakti, Juventus zbriti në fushë me dhjetë futbollistë, disfata ...
Më shumë…

Të ndryshme

Ramos mbyll zyrtarisht me Spanjën, Lozana lë në fuqi dënimin e klubeve…

Mbrojtësi legjendar i Real Madrid dhe Spanjës Serxhio Ramos (36) ...
Më shumë…

Dani Alves, nesër merret vendimi për…

Akuzohet për sulm seksual, braziliani 39 vjeçar Dani Alves i ...
Më shumë…

Katari dhuron shtëpi të lëvizëshme në ndihmë të Turqisë dhe Sirisë

Katari po dhuron dhe dërgon 10,000 shtëpi të lëvizshme në ...
Më shumë…

Mercedes/ Flasin Hamilton, Rasëll dhe Mik Shumaker

Sot pas pas prezantimit të makinës së re W14, dy ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!