Rekordi/ McLaughlin i ngjan ‘erës’

Sydney McLaughlin (SHBA), arrin 51"41 në kampionatin amerikan në Eugene: kaloi 51"46 që kishte kapur në Tokio Atletja 22-vjeçare amerikane...
Lexo
Rekordi/ McLaughlin i ngjan ‘erës’

Salah te Reali? E pamundur

Real Madrid nuk do të nënshkruajë me Mohamed Salah, ose të paktën në afat të shkurtër. 'Nada de nada' Zërat zyrtarë nga...
Lexo
Salah te Reali? E pamundur

Kandreva pranon ofertën e Monzës

Antonio Kandreva është një objektiv shumë i fortë i Silvio Berluskonit preidentit të Monzas. Ky fakt ka bërë që mesfushori...
Lexo
Kandreva pranon ofertën e Monzës

Laçi fiton testin me Gjilanin

Testi i luajtur sot ne Pogradec mes Laçit dhe Gjilanit u mbyll 2-1 për kurbinasit. Gjilanasit kaluan përpara me Zekën...
Lexo
Laçi fiton testin me Gjilanin

Banjaja triumfi në Assen

Një javë më parë u rrëzua Banjaja ndërsa triumfoi Kuartararo, sot ngjet e kundërta Françesco Banjaia fiton Çmimin e Madh...
Lexo
Banjaja triumfi në Assen

Zgjedhjet e IWF në Tiranë/ Mohammed Hasan Jalood Alshammari, President

Në 25-26 qershor 2022, në Shqipëri, te Pallati i Kongreseve në Tiranë, u zhvillua Kongresi Zgjedhor i Federatës Botërore të...
Lexo
Zgjedhjet e IWF në Tiranë/ Mohammed Hasan Jalood Alshammari, President

Testet/ Duro: Sot me Gjilanin, të martën me Llapin në Strugë

Kurbinasit punojnë me seriozitet në fushë dhe në merkato. Pista ballkanase e ndonjë afrimi shoqërohet me atë afrikane teksa drejtori...
Lexo
Testet/ Duro: Sot me Gjilanin, të martën me Llapin në Strugë

Pushon në Majorka, Ronaldo drejt Çelsit

Pas vetëm një sezoni të trazuar te Mançester Junatid, Kristiano Ronaldo mund të ndryshojë sërish ambient. Pas jo Bajernit dhe...
Lexo
Pushon në Majorka, Ronaldo drejt Çelsit

Analiza / FSHF mbledh trajnerët kuqezi të moshave

Departamenti i Ekipeve Kombëtare në FSHF zhvilloi sot një mbledhje me të gjithë trajnerët e ekipeve Kombëtare të moshave për...
Lexo
Analiza / FSHF mbledh trajnerët kuqezi të moshave

Një muaj nga finalja e Tiranës, Kumbulla: “Ishim kështu…”

Si sot një muaj (25 maj 2022) në 'Air Albania Stadium', u luajt finalja e Conference League ndërmjet Romës dhe...
Lexo
Një muaj nga finalja e Tiranës, Kumbulla: “Ishim kështu…”

Futboll vendi


Analiza / FSHF mbledh trajnerët kuqezi të moshave

Departamenti i Ekipeve Kombëtare në FSHF zhvilloi sot një mbledhje ...
Më shumë…

Dede te Dinamo, Alcani në Pukë

Dinamo ka zgjedhur Nevil Deden për projektin e kthimit nga ...
Më shumë…

Lëviz Flamurtari, dy goditje në një ditë

Flamurtari duket se e ka seriozisht. I kthyer nga niveli ...
Më shumë…

Zyrtare, Memelli rimerr Skënderbeun

Migen Memelli do të jetë trajneri i ri i Skënderbeu ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Kukësi në Gjermani mbetet në… tentativë

Kukësi do të presë në Tiranë, Volfsburgun e Bundesligës në ...
Më shumë…

Nations, fitojnë skuadrat udhëtuese…

Liga e Kombeve ofroi disa takime të nivelit të lartë ...
Më shumë…

Shqipëria çalon shumë…herë

Liga e Kombëve, Grupi C4: Shqipëri- Lituani 0-1 (Kazlauskas 50') ...
Më shumë…

Seti: Kemi refuzuar oferta, Kumbulla për top 10

Presidenti i Veronës Mauricio Seti, i dha kuptim klubit të ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Një “Fidan” shqiptar në majë…

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, në formacionin Tip të "France Football" “France ...
Më shumë…

Celulari i Leo Mesit, 4000 euro…

Smartphonët tashmë janë bërë pjesë organike e njeriut, jo vetëm ...
Më shumë…

Viarexho, trofeu i shkon Bolonjës…

Turneu i Viarexhos në Itali, për të rinjtë,(edicioni i 71 ...
Më shumë…

Tirana, përcjell Ali Memën…

Nga Isuf Myrtaj ● "Banori i më ri" i banesës ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!