Miqësore, zyrtare dhe…histori sportive

Shkurt sot:

-Nga miqësorja e lujatur në Irvine të Kalifornisë mes Islandës dhe Kanadasë përfunduar 1-0 për Islandezët, te ndeshja e Kupës së Italisë sonte në program në 21:15.

Parma- Roma pritet të mbyllë takimet e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së shtetit përtej Adriatikut.

-Si sot më 16 janar 1974, humbja më e madhe në një finale të UEFA-së të një ekipi italian. Ishte Milan.

Ndeshja e kthimit të Superkupës Evropiane u luajt në Amsterdam: Ajaks-Milan. Kuqezinjtë kishin fituar ndeshjen e parë (1-0).

Ishte Ajaksi i futbollit total. Ndeshja përfundoi 6-0 për Ajaksin. Madje pa Crujf teksa kishte vajtur te Barcelona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!