Nis Kupa e Amerikës, Brazili shënon me mbrojtësin…

Brazil- Venezuelë 2-0 kohë reale... Ka nisur pak çste më parë Kampionati i Amerikës Latine me Brazilin organizator që hapi...
Lexo
Nis Kupa e Amerikës, Brazili shënon me mbrojtësin…

Spektakël në Amsterdam, 5 gola në një pjesë…

Amsterdam: Holandë-Ukrainë 3-2 (52’ Vajnaldum, 59′ Ueghorst, 85′ Dumfris / 75′ Jarmolenko, 79′ Jaremçuk) Holanda e Frank De Bur ka fituar...
Lexo
Spektakël në Amsterdam, 5 gola në një pjesë…

Xhokoviç fiton ‘Roland Garros’

Novak Xhokoviç fiton Roland Garros. Në finale mposhti grekun Stefanos Tsitsipas pas 5 seteve të luajtur me rezultat 6-7 2-6...
Lexo
Xhokoviç fiton ‘Roland Garros’

Vjen zyrtarizimi, Batha në Rumani

Siç dhe pritej, Idriz Batha është lojtari i ri i skuadrës UTA Arad në kampionatin rumun. Skuadra rumune e mbylli...
Lexo
Vjen zyrtarizimi, Batha në Rumani

Laçi drejt Strugës, zbulohet lista…

Laçi i Kurbinit së bashku me Teutën, Partizanin dhe Vllazninë do të përfaqësojnë Shqipërinë në Kupat e Europës për sezonin...
Lexo
Laçi drejt Strugës, zbulohet lista…

Batha te Urad në Rumani?

Pas Kobina, Kale, Doka, Torasa, Ngo, radha i vjen Idriz Bathës për ti lënë shëndetin Tiranës. Ishte vetë lojtari kryesor...
Lexo
Batha te Urad në Rumani?

Austi- Maqedoni e Veriut në Rumani

Do të luajë pas pak ndeshjen e parë në një event të nivelit të lartë futbollistik Maqedonia e Veriut. Në...
Lexo
Austi- Maqedoni e Veriut në Rumani

Markoviç te Laçi për dy vite

Marko Roganoviç është lojtari më i ri i Laçit. Lojtari nga Titogradi ka arritur të firmosë me kurbinasit një kontratë...
Lexo
Markoviç te Laçi për dy vite

Anglia fiton me Kroacinë

Euro 2020: Angli- Kroaci 1-0 (Sterling 57') Anglia e pa vetën të eliminuar nga kroacia në Botërorin e 2018-ës në...
Lexo
Anglia fiton me Kroacinë

Teuta në Ohër për minifazën ‘europiane’

Teuta në kuadër të përgatitjeve për Champions sot ka udhëtuar drejt Maqedonië së Veriut për të kryer një minifazë përgatitore....
Lexo
Teuta në Ohër për minifazën ‘europiane’

Futboll vendi


Laçi drejt Strugës, zbulohet lista…

Laçi i Kurbinit së bashku me Teutën, Partizanin dhe Vllazninë ...
Më shumë…

Teuta në Ohër për minifazën ‘europiane’

Teuta në kuadër të përgatitjeve për Champions sot ka udhëtuar ...
Më shumë…

Eriksen/ Duka mesazh soladiriteti

E gjitha bota e futbollit u shokua mbrëmë kur Christian ...
Më shumë…

Teuta falenderon tre kampionë

Teuta njofton sot në rrjete se ka mbyllur bashkëpunimin me ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Pjaniç: “Barcelona, ëndërr për çdo lojtar”

Mesfushori Miralem Pjaniç, që nga sezoni i ardhshëm do të ...
Më shumë…

De Zerbi-Sasuolo, së bashku deri më 2021…

Trajneri Roberto De Zerbi dhe skuadra e Sasuolos do të ...
Më shumë…

Kupa e Afrikës spostohet në 2022

Planifikuar për tu luajtur në Kamerun në 2021, Kupa e ...
Më shumë…

Benfika largon trajnerin, Poçetino në listë…

Dy humbje radhazi dhe Benfika në Portugali, 'dorëzon' titullin te ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

“26 Marsi”, tri dekada me biçikletë…

Gara kombëtare çiklistike e quajtur “Trofeu 26 Marsi”, thuajse e ...
Më shumë…

Familja bardheblu në zi, shuhet Ali Mema…

Flamuri bardheblu është ulur sot në gjysmështizë. Një nga ikonat ...
Më shumë…

Tare në sulm, Elmas drejt serisë A

Eljif Elmas, futbollsiti shqiptar i Maqedonisë së  veriut, bie në lupën ...
Më shumë…

Formula 1: Fetël, çdo gabim paguhet

Pas Melburnit vjen Bahreini. Skuderitë gati për sfidën e dytë ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!