Skënderbeu, në ditën e shpresës…

Sot verdikti. Skënderbeu dhe i gjithi opinioni sportiv shqiptar, me sytë nga Lozana.

Dënimi për Skënderbeun, me 10 sezone pezullim, u vendos para tri viteve  duke iu referuar një prove të vetme për UEFA-n, atë të  luhatjeve të forta të koeficienteve, të pikasura nga Sistemi i Zbulimit të Mashtrimeve të Basteve (BFDS).

Por klubi ka ndjekur me qetësi rrugën gjyqësore dhe pas disa seancave dëgjimore, por dhe faktorëve që lidhen me procesin, avokatët e verilindorëve, mendojnë se sot ka ardhur koha e revanshit. Ndaj në klubin korçar ndihen optimistë se do ta fitojnë këtë proces.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!