Orsato mbyll me arbitrimin ndërkombëtar në ‘lot’

Një ndër ‘bilbilat’ më të mirë të Serie A, Daniele Orsato ka mbyllur të martën me gjykimet e tij në nivel ndërkombëtar.

Italiani 48 vjeçar ishte vendosur nga UEFA për të drejtuar ndeshjen gjysmëfinale të kthmit të Ligës së Kampionëve ndërmjet PSG-së dhe Borusia Dortmund në Paris.

Pas ndeshjes, italiani u përfshi nga emocionet duke dëshmuar keqardhjen për fundin e karrierës së tij në eventet e mëdha të UEFA-s dhe FIFA-s.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!