Sheffild United, mes kaosit në Premier…

Skuadra e Sheffied United është përfshirë kohët e fundit në një betejë ligjore mes Kevin Mcabe dhe Princit saudit, Abdulaziz Al Saud. Të dy kanë 50% të aksioneve në klubin, që  edicionin e ardhshëm do të jetë  Premier League.

“The Star” , thotë se skuadra e dinte se nga vinin paratë e dyshimta për mbijetesën, por sërish i pranoi ato. Investimi i dyshimtë, gjëndet në  një dosje të klubit etiketuar me nofkën “Projekti Delta”.

Por, investimi i dyshimtë te kjo skuadër,  prej familjes së terroristit “Bin Laden”, ka krijuar një situatë kaotike në skuadrën britanike.

Ne betejën që u zhvillua këtë mesjavë ne gjykatë, mbi pronësinë e Sheffield United, janë dëgjuar pretendimet e presidenteve. Pretendohet se Princi Abdullah, ka përdorur fonde nga familja ‘Bin Laden’ për të ndihmuar në financimin e klubit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!