Pa trofe, Reali markë “mbretërore”…

Real Madrid edhe pse po kalon një ndër momentet më të vështira në histori, ndërsa nuk fitoi asgjë këtë edicion, vijon të udhëheqë si marka më e shtrenjtë në botën e futbollit.  

“Brand Finance”, shpjegon se marka e klubit të Florentino Perez, ka një vlerë prej 1.664 miliardë eurosh. I dyti po sipas “Brand”, vjen Mançester Junajtid me 1.472 miliardë euro. “Vrapi” i Barcelonës, ndalet te vëndi i tretë me 1.393 miliardë euro.

Juventus , Inter dhe Milan, poshtë dhjetëshes së parë (11, 13, 15) teksa në top-listën e renditjes bëjnë pjesë plot 5 klube angleze

Renditja e markave më të shtrenjta të futbollit janë si më poshtë në këtë foto ilustruese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!