Supersfida Holandë- Francë, ndeshja e parë që mbyllet pa gola

U desh të zhvillohej ndeshja e 21-të e këtij europiani që të regjistrohej një rezultat i bardhë pa gola. Holanda...
Read More
Supersfida Holandë- Francë, ndeshja e parë që mbyllet pa gola

Tirana humb testin me Shkëndijen

Me tetovarët e Beqirit, u aktivizua dhe ish futbollisti i Bylis, Trumçi por dhe ishët Cake e Totre Tirana në...
Read More
Tirana humb testin me Shkëndijen

Austria ‘dëbon’ Poloninë, Leva nuk lë gjurmë

Euro 2024, Grupi D: Poloni - Austri 1-3 Penallti bujare për austriakët për 1-3 nga turku Meler, penallti e mohuar...
Read More
Austria ‘dëbon’ Poloninë, Leva nuk lë gjurmë

Zirkze ndryshon ‘kah’, në skenë ngjitet Mançester Junajtid

Joshua Zirkze është emri i nxehtë në tregun e transferimeve të momentit. Fillimisht ishte Milan që nisi bisedat në Londër...
Read More
Zirkze ndryshon ‘kah’, në skenë ngjitet Mançester Junajtid

Ukraina përmbys sllovakët, Grupi E bëhët…lëmsh

Euro 2024, Grupi E: Sllovaki - Ukrainë 1-2 Ukraina merr me përmbysje fitoren e saj të parë në Euro 2024....
Read More
Ukraina përmbys sllovakët, Grupi E bëhët…lëmsh

EURO 2024″/ Arbër Hoxha: Spanja, skuadër e jashtëzakonshme, duam të kualifikohemi

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet intensive në SportCentrum Kaiserau për ndeshjen e fundit dhe vendimtare në grupin B të Kampionatit...
Read More
EURO 2024″/ Arbër Hoxha: Spanja, skuadër e jashtëzakonshme, duam të kualifikohemi

Arbër Hoxha para mediave….

Kombëtarja gjëndët në Kaizerau (Gjermani) teksa po bën gati ndeshjen me Spanjën. Të hënën, Shqipëria luan sfiden e fundit në...
Read More
Arbër Hoxha para mediave….

Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Argjentina e nisi me fitore Kupën e Amerikës në duelin me Kandanë skuadra kampione e botës në fuqi fitoi 2-0....
Read More
Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Asani arrin akord me Las Palmas

Nga Gjermania gazetari Gled Tafaj raportoi për TV Klan se Jasir Asani ka gjetur akordin për 2 vite+1 me Las...
Read More
Asani arrin akord me Las Palmas

Spanja superfuqi, mund Italinë dhe kalon si e parë nga Grupi B

Euro 2024, Grupi B: Spanjë - Itali 1-0 (Kalafiori (OG) 55') Spanja është e kualifikuara e parë nga Grupi B. Një fitore...
Read More
Spanja superfuqi, mund Italinë dhe kalon si e parë nga Grupi B

Futboll vendi


Miqësoret e moshave U17/ Shqipëria mund Azerbajxhanin në Rrogozhinë

Shqipëria U-17 luajti ndeshjen e dytë miqësore ndaj Azerbajxhanit U-17 ...
Më shumë…

Tirana afron sulmuesin që i shënoi Podgoricës në Europa League

Fatmir Prengaj është lojtari i dytë (pas Gjumsit) që afrohet ...
Më shumë…

Euro 2024/ Asllani: Në fushë duhet grintë e zemër, plusi ynë janë tifozët

Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës ...
Më shumë…

Kombëtarja U17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Shqetësohet Real Madrid, Al Nasr kërkon Rudiger

Arabia Saudite i afrohet Real Madridit. Klubi i Florentino Perez, ...
Më shumë…

Holanda në formë, Poloni- Turqi pa fitues, Çekia…

U luajtën sot tre ndeshje të fundit për disa kombëtare ...
Më shumë…

Pas Milik, te Polonia, rrezikon Levandovski e Sviderski

Afrimi i kampionatit Europian që nis me 14 qershor 2024 ...
Më shumë…

Italia vuan ndaj Bosnjes, Fratezi i nderon me një gol …klasi

Miqësore e dobët për Italinë në sfidën e fundit para ...
Më shumë…

Histori sportive

Intervista epike, Tufa sjell Berishën kardilog

Historia e veçantë e një interviste me stil perëndimor kryer ...
Më shumë…

Flet Sulejman Maliqati, ‘Nderi i Kombit’

Bisedoi: Isuf Myrtaj A është termi më i gjetur apo ...
Më shumë…

Fiorentina sot në përvjetor

Klubi 'viola' feston sot 96 vjetorin e themelimit. Fiorentina ka ...
Më shumë…

“Tue pamë Lushtën e Boriçin”…

Parathenje nga: Bashkim Tufa (Mjeshtër i Madh) Para disa vitesh ...
Më shumë…

Të ndryshme

‘Golbe Soccer Awards’ për europën, “Hejsel” ka një këngë,dëmtohet…

Sulmuesi i Napolit ndër më të kërkuarit në merkato Viktor ...
Më shumë…

MotoGP/ Banjaia triumfi në Montmelo

I nisur nga vendi i dytë piloti italian Francesko Banjaia, ...
Më shumë…

Mundi në finale Rejnxhers, Selltik fiton Kupën e Skocisë

Finale e Kupës së Skocisë: Selltik- Rejnxhers 1-0 (Idah 89') ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!