Rasëll ‘pole position’ në shtëpi, e ndjek Hamilton

Xhorxh Rasëll bën më së miri me Mercedes në pistën e Silverstone. Piloti i shtëpisë arriti pole position në provat zyrtare të kësaj dite. Pole i tretë për anglezin i cili në krah do të ketë edhe Luis Hamiton ndërsa në vend të tretë mbërriti Lando Norris.

Vetëm vendi i katërt për kampionin në fuqi Maks Verstapen me holandezin që ndiqet në nisje nga Oskar Piastri. Për t’u harruar sërish gara e meksikanit të Red Bull Serxhio Perez. Doli nga pista dhe niset i 19-ti.

Nisja nesër në orën 16:00

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!