Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Vemendja sportive e gjitha sot shkon në Finlandë. Real Madrid- Eintraht Frankfurt duelojnë sot në finalen e Superkupës së Europës....
Lexo
Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Ish-sulmuesi i Apolonisë, Partizanit, Kamzës, Skënderbeut dhe Luftëtarit në Superiore Realdo Fili do të vijojë karrierën futbollistike te Çernomorets Odesa...
Lexo
Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Markez: Do jem në Austri për të folur me HRC

Honda në vështirësi në MotoGP, por Mark Markez nuk e braktisi kurrë për të menduar vetëm për rehabilitimin pas një...
Lexo
Markez: Do jem në Austri për   të folur me HRC

UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Surprizat nuk kanë fund në të kthimit për Champions. Përmbysja e Gllasgu Rejnxhers ndaj belgëve të US. Xhilosë 3-0, ishte...
Lexo
UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Europa League: Shkupi -Shamrok 1-2 (2-5) Shkupi ka mbyllur sot aventurën në Europa Leauge pasi u eliminua në turin e...
Lexo
Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Egnatia zyrtarizon Malotën

Egnatia "godet" sërish në merkato. Prezantohet Renato Malota Pas përfundimit të kontratës me skuadrën e Laçit, Renato Malota nuk mbetet...
Lexo
Egnatia zyrtarizon Malotën

Verner rikthehet te Red Bull…

Timo Verner pas aventurën te Çelsi, rikthehet në Bundesligë. Timo Verner konfirmoi këtë pasdite largimin nga skuadra e Çelsit teksa...
Lexo
Verner rikthehet te Red Bull…

“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Me ikjen e Dritan Mehmetit nuk zgjidhen problemet e Partizanit. Përkundrazi. Nuk e di pse ajo që ndodh te klubi...
Lexo
“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Nga Partizani te Tirana, Sherif Kallaku konfirmohet zyrtarisht si afrimi më i ri i merkatos së bardhebluve. Ishte vetë klubi...
Lexo
Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Dhunë pas ndeshjes, tifozë të Kremonezes në spital

Tifozët e Kremonezes sipas 'Sportmediaset' u sulmuan me shqelma e grushta pas kthimit nga ndeshja për Kupën e Italisë. Ndeshja...
Lexo
Dhunë pas ndeshjes, tifozë të Kremonezes në spital

Futboll vendi


Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Sektori i Arbitrimit në FSHF është në fazën intensive të ...
Më shumë…

Kuqezi/ Behari flet për testin e U18 me Italinë U18

Kombëtarja U-18 po stërvitet prej disa ditësh në Koverçano të ...
Më shumë…

U19 Kuqezi/ Cungu: Testi me Italinë i rëndësishëm para Europianit

Kombëtarja U-19 është në ditën e tretë të përgatitjeve në ...
Më shumë…

Refuzoi Belgjikën për Shqipërinë, Shkurti ëndërron si kuqezi

Ai ka lindur në Belgjikë dhe ka hedhur hapat e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Bundesliga, gola për të “tërë”

Bundesliga nis me marsh të lartë, 19 gola në 5 ...
Më shumë…

Liverpul, hap fals në start

Premier League, java e parë 2022-23/ Fullham - Liverpul 2-2 ...
Më shumë…

Arsenal kandidat i fortë, në Ligue 1 debuton Laçi

Premier League: Kristal Palasë - Arsenal 0-2 Ka startuar sot ...
Më shumë…

Prolog/ Bundesliga nuk ndyshon kurs, Bajern spektakolar

Bundesliga java e parë: Eintraht- Bajern Mynih 1-6 Nisi siç ...
Më shumë…

Histori sportive

81 vjetori i lindjes/ Legjenda Fatmir Frashëri në kujtesë

Speciale nga Bedri ALIMEHMETI 'Mjeshtër i Madh' Skeda e Frashërit: ...
Më shumë…

Myslym Alla, strategu i brezit “të artë” të bardhebluve

Speciale nga: Bedri Alimehmeti (Mjeshtër i Madh) Kanë kaluar vite ...
Më shumë…

Inter sot 114 vjeç

Interi feston 114 vjetorin e themelimit. Më 9 mars 1908, ...
Më shumë…

Ekskluzive/ Lëngimi sportiv i një ‘qyteze’

Speciale nga: Haxhi Balliu Prej gati tre-katër sezonesh, futbolli në ...
Më shumë…

Të ndryshme

Zrinjski e nis me malore, humb në shtëpi

Rivali i Tiranës në Conference League Zrinjski Mostar u mund ...
Më shumë…

Fejnord, Slot zgjat kontratën

Askush në fillim nuk e imagjinonte se në finalen e ...
Më shumë…

Verstapen afrohet me titullin

'Çmimi i Madh' i Francës në Formula 1, shkon për ...
Më shumë…

Leklerk niset i pari, ndjekin dy ‘Red Bull’-at

Në provat zyrtare të ditës së sotme në 'Paul Ricard' ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!