Botërori afron me një ditë…

Botërori i Katarit sipas FIFA-s nis më 21 nëntor dhe mbyllet më 18 dhjetor 2022, por duhet të hapë Katar-Ekuador Një media sportive në...
Lexo
Botërori afron me një ditë…

Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Vemendja sportive e gjitha sot shkon në 'Helsingin Olympiastadion' (Helsinki) Finlandë. Real Madrid- Eintraht Frankfurt duelojnë sot në finalen e...
Lexo
Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Ish-sulmuesi i Apolonisë, Partizanit, Kamzës, Skënderbeut dhe Luftëtarit në Superiore Realdo Fili do të vijojë karrierën futbollistike te Çernomorets Odesa...
Lexo
Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Markez: Do jem në Austri për të folur me HRC

Honda në vështirësi në MotoGP, por Mark Markez nuk e braktisi kurrë për të menduar vetëm për rehabilitimin pas një...
Lexo
Markez: Do jem në Austri për   të folur me HRC

UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Surprizat nuk kanë fund në të kthimit për Champions. Përmbysja e Gllasgu Rejnxhers ndaj belgëve të US. Xhilosë 3-0, ishte...
Lexo
UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Europa League: Shkupi -Shamrok 1-2 (2-5) Shkupi ka mbyllur sot aventurën në Europa Leauge pasi u eliminua në turin e...
Lexo
Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Egnatia zyrtarizon Malotën

Egnatia "godet" sërish në merkato. Prezantohet Renato Malota Pas përfundimit të kontratës me skuadrën e Laçit, Renato Malota nuk mbetet...
Lexo
Egnatia zyrtarizon Malotën

Verner rikthehet te Red Bull…

Timo Verner pas aventurën te Çelsi, rikthehet në Bundesligë. Timo Verner konfirmoi këtë pasdite largimin nga skuadra e Çelsit teksa...
Lexo
Verner rikthehet te Red Bull…

“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Me ikjen e Dritan Mehmetit nuk zgjidhen problemet e Partizanit. Përkundrazi. Nuk e di pse ajo që ndodh te klubi...
Lexo
“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Nga Partizani te Tirana, Sherif Kallaku konfirmohet zyrtarisht si afrimi më i ri i merkatos së bardhebluve. Ishte vetë klubi...
Lexo
Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Futboll vendi


Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Sektori i Arbitrimit në FSHF është në fazën intensive të ...
Më shumë…

Kuqezi/ Behari flet për testin e U18 me Italinë U18

Kombëtarja U-18 po stërvitet prej disa ditësh në Koverçano të ...
Më shumë…

U19 Kuqezi/ Cungu: Testi me Italinë i rëndësishëm para Europianit

Kombëtarja U-19 është në ditën e tretë të përgatitjeve në ...
Më shumë…

Refuzoi Belgjikën për Shqipërinë, Shkurti ëndërron si kuqezi

Ai ka lindur në Belgjikë dhe ka hedhur hapat e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Frenki de Jong-Barça drejt gjyqit

*Ka afruar futbollistë të shumtë si Kunde, Kristensen, Kesi, Rafinja ...
Më shumë…

Ramsei nderon ‘Peçon’ te Nicë

Surprizon me humbjen në shtëpi Renë, Lilë trimfon ndaj debutueses ...
Më shumë…

Shalke rikthehet me humbje, Lajpcig ngec në Shtutgart

Ndeshja mes Shtutgart dhe Lajpcig nuk nxori fitues. Skuadrat ndajnë ...
Më shumë…

Ten Hag debuton me humbje, Haland, “luani” del nga kafazi

U luajt java e parë në Premier League, Junajtid befasohet ...
Më shumë…

Histori sportive

Finalja e Botërorit/ Kur Italia mundej në finale nga Brazili

Më 21 qershor 1970, Italia humbi 4-1 në finalen e ...
Më shumë…

Shqipëri-Izrael e 2016-ës histori dështimi

Shqipëri- Izrael për kualifikueset e 'Rusi 2018', luajtur në 'Elbasan ...
Më shumë…

Historia/ Italia për herë të parë kampione Europe

Kapiteni Faketi ngriti lart trofeun e parë europian në Romë ...
Më shumë…

Rekordi/ 127 621 tifozë ndoqën Real-Eintraht…

Finalja e Kupës së Kampionëve: Real Madrid-Eintraht Frankfurt 7-3 Në ...
Më shumë…

Të ndryshme

MotoGP/ Zarko, ‘pole’ në Silverstone

Rikthehet pas një pauze Botërori i MotoGP. Të dielën në ...
Më shumë…

Shkurt, lajme sportive

-Klubi i Shkupit ka raportuar se gjatë udhëtimit në Irlandë ...
Më shumë…

Iniesta, magjitë e spanjollit vijojnë

Andreas Iniesta pas kthimit nga dëmtimi, vijon të luajë për ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!