Bundesliga/ Leverkusen i pari, Shtutgart e ndjek

Bundesliga njeh dhe njëherë forcën e Bayer Leverkusën të trajnerit Çabi Alonso. “Aspirinat” thyen 0-3 Mainz në ndeshjen e javës së 6-të duke marrë kryesimin e kampionatit gjerman.

Befason dhe Shtutgart ndërsa fiton 0-2 ndaj Këlnit jashtë, dhe pozicionohet i dyti. Surprizë dhe te sfida Heidenheim- Union Berlin me kryeqytetasit që bien 1-0 në fushën e debutesit të këtij sezoni.

Ja del Volfsburg me Eintraht 2-0 ndërsa derbi Bohum- B’Gladbah u mbyll 1-3. Këto çaste ka nisur supersfida Lajpcig- Bajern Mynih…

Java e 6-të:

Mainz-Leverkusen 0-3

Këln- Shtutgart 0-2

Heidenheim-Union Berlin 1-0

Volfsburg-Eintraht 2-0

Bohum- B’Gladbah 1-3

Lajpcig- Bajern Mynih 0-0 kohë reale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!