Alonso/ Kontratë e veçantë, spanjolli i lirë për te Real…

Ksabi Alonso ka rrëmbyer skenën e trajningut europian duke u katapultuar në nivelet e pjacës së lartë. Spanjoli që nga edicioni i kaluar e ka shndërruar skuadrën e Leverkusenit në një makinë perfekte duke i kthyer lavdinë e dikurshme.

Në adresë të teknikut, kanë vëshshuar lumë ofertash por trekniku i skuadrës që kryeson Bundesligën, nuk nxiton. Sipas “Sport BILD”, trajneri i Bayer Leverkusenit, ka një klauzolë interesante në kontratë me ‘aspirinat’.

Bëhet e ditur se kontrata e Alonsos e lejon të largohet nga Leverkuseni me parametra zero në vitin 2024 por kjo klauzolë vlen vetëm për tre klube, ku ka luajtur si futbollit.

Ata që mund ta marrin verën e ardhëshme falas janë Real Madrid, Liverpul dhe Bajern Mynih me të cilat ka luajtur plot reputacion e suksese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!