Sporting kampion në Portugali, Mihaj jep një…dorë

Sporting Lisbonë fitoi titullin kampion në Primiera Liga të Portugalisë. Ndonëse ata ishin vetëm një ‘hap’ larg trofeut skuadra e trajnerit Ruben Amorin festoi nga ‘divani’ pasi ndjekësi më i afërt Benfika u mund 2-0 nga Famaliçao e mbrojtësit kuqezi Enea Mihaj.

Aq është dashur dhe tifozët e Sporting të vërshonin në rrugët e Lisbonës për të festuar titullin jubile 20 me ngjyrat e tyre.

Ata ishin shpallur kampionë për herë të fundit në vitin 2021 me ish lojtarin e tyre në vitet 1997-2003 Kristiano Ronaldo i cili nuk pati nguruar të uronte ish skuadrën e tij. Tani radhën do ta ketë ceremonia zyrtare.

Kampionati portugez ka në program dhe dy javë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!