Gega rekuperohet, në Botëror garon dhe Burraj

Luiza Gega do të garojë sot në baterinë e tretë në garën e 3000 metrave me pengesa. Në Botërorin e Atletikes teksa nga 19 gushti po zhvillohet në Budapest (Hungari), kampionia e Europës në këtë disiplinë ishte mes dilemave të pjesëmarrjes ose jo.

Një dëmtim muskulor në këmbën e majtë,shtroi para shqiptares së ‘erës’ pikpëytejen e pjesëmarrjes mipo në orët e fundit ajo duket se ja ka dalë dhe këtë mbrëmje pritet të jetë në garë duke nisur nga ora 20:22 minuta.

Ndërkaq për Shqipërinë në këtë Botëror do të garojë edhe shkodrani Franko Burraj. Në disiplinën e 200 metrave, Burraj është shortuar në baterinë 1 dhe do të jetë në pistë sot me fillim orën 12:49./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!