Partizani për të mbetur sfidant deri në fund, Kastrioti në “tri pikë” të hallit

Do të jenë Kastrioti- Kukësi dhe Partizani-Bylis dy duelet e sotme të cilat do të mbyllin javën e 30-të Abissnet Superiore.

Në “Elbasan Arena’, krutanët në misionin e fundit për të rritur shpresat për qëndrim ndërsa verilindorët për t’u rritur në pikë e synuar daljen njëherë e mirë nga zona Play Out.

Ndeshja e fundit me start orën 18:00, i takon përballjes që do të zhvillohet në ‘Kompleksin Partizani’ mes skuadrës së kuqe dhe Bylisit të Ballshit.

Fitorja e Tiranës kryesusese ndaj Vllaznisë dje, duket se ka ulur disi moralin e kampit të teknikut Kolela por sot ata kanë shansin e madh të rikthehen te diferenca në 5 pikë.

Për të luajur në vijim të gjitha shanset për t’i kapur në krye. Në anën tjetër Bylis i Shensoit ka treguar se di të dhurojë surpriza. Nëse humbin, përqindjet për të qëndruar reduktohen ndjeshëm.

Abissnet Superiore, java e 30-të:

15:00

Kastrioti-Kukësi (Elbasan)

18:00

Partizani-Bylis/ Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!