Kantona në ‘fushë’,vjen çmimi i radhës…

Francezi i famshëm Erik Kantona, tashmë jashtë futbollit të luajtur, prej vitesh po i përkushtohet  humanizmit.

Kantona 53 vjeçar,do të marrë çmimin e Presidentit të UEFA-s ‘Award’. Çmimi jepet nga organi i futbollit për rezultate të jashtëzakonshme, përsosmëri profesionale dhe cilësi njerëzore brenda dhe jashtë fushës.

Në fakt, në fund të karrierës futbollistike Kantona, është angazhuar në nisma të ndryshme bamirësie.

Ky çmim nuk është vetëm një njohje e karrierës së tij si një futbollist i nivelit të lartë, por edhe për personin që ai është ”, këto janë fjalët e Ceferin për  ish-lojtarin e Mançester Junajtid.  Sky Sport raporton lajmin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!