Kolumbia gati, Querioz shpall listën…

Nga 14 qershori deri në 7 korrik në Brazil, do të zhvillohet Kupa e Amerikës. Në edicionin e 46-të të saj, disa nga skuadrat janë projektuar si favorite mes tyre dhe Kolumbia.

Trajneri portugez i Kolumbisë Karlos Querioz, ka bërë publike listen me të cilën do tentojë trofeun. Kolumbia bën pjesë në grupin B së bashku me Argjentinen, Paraguajin dhe Katarin.

Portierë: David Ospina (Napoli), Álvaro Montero (Deportes Tolima), Camilo Vargas (Deportivo Cali) 

Mbrojtës: Santiago Arias (Atlético Madrid) , Stefan Medina (Monterrey), Dávison Sánchez (Tottenham), Yerry Mina (Everton), Cristian Zapata (Milan), Jhon Lucumí (Genk), Cristian Borja (Sporting), William Tesillo (León). 

Mesfushorë: James Rodríguez (Bayern), Mateus Uribe (Club América), Wílmar Barrios (Zenit), Gustavo Cuéllar (Flamengo), Jéfferson Lerma (Bournemouth), Edwin Cardona (Pachuca), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus). 

Sulmues: Luis Fernando Muriel (Fiorentina), Radamel Falcao ( Monaco), Duván Zapata (Atalanta), Luis Díaz (Junior), Roger Martínez (Club América).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!