Turneu “UEFA Development U16” për vajza, Shqipëria mirëpret…

Federata Shqiptare e Futbollit do të mirëpres një tjetër turne Europian. Bëhet fjalë për “UEFA Development” U-16 për vajza dhe...
Read More
Turneu “UEFA Development U16” për vajza, Shqipëria mirëpret…

Verstapen nis mbrojtjen e titullit, Red Bull kap dy vendet e para

Kampioni i Botës në F1 në fuqi, vendos diktatin që në start... Botëror i ri por skenar i njëjtë. Formula...
Read More
Verstapen nis mbrojtjen e titullit, Red Bull kap dy vendet e para

Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Vllaznia - Tirana 3-1 (Juriç 22', Balaj 45'+1', 80' pen/ Nikqi 78') Nga Sara Gjidiaj Java...
Read More
Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Abissnet Superiore, Java 26: Teuta - Erzeni 3-0 (Lloci 27', Beqja 38', Daci 53') Në Shkodër një klasike, ndërsa në...
Read More
Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Sot në Gllasgou vendoset për kartonin ‘Blu’, Infantino: Jemi kundër

Lajmi për aplikimin e kartonit 'blu' bëri mjaft bujë në botën e futbollit. Në fakt, prej rreth një muaji flitet...
Read More
Sot në Gllasgou vendoset për kartonin ‘Blu’, Infantino: Jemi kundër

Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Klasikja Vllaznia- Tirana dhe derbi rajonal Teuta- Erzeni janë dy duelet e sotme të javës së 26-të Abissnet Superiore. E...
Read More
Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Shpërthen Lotito: Serie A drejt rrënimit

Pas skandalit arbitrar në duelin Lacio- Milan 0-1 flet kreu i Lacios duke shigjetuar drejtuesit e Serie A për padrejtësi...
Read More
Shpërthen Lotito: Serie A drejt rrënimit

F1/ Avaz i vjetër, Verstapen në start, pol-i i 33-të

F1 fillon sërish me avazin e vjetër. Në provat zyrtare të garës së parë të Botërorit 2024 Kampioni i Botës...
Read More
F1/ Avaz i vjetër, Verstapen në start, pol-i i 33-të

Miqësore me Anglinë dhe Spanjën, Brazili shpall listën

Vijnë emrat e parë të Dorival. Trajneri i ri i Brazilit, i cili mbërriti te Seleçao pas periudhës së ndërmjetme...
Read More
Miqësore me Anglinë dhe Spanjën, Brazili shpall listën

Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Abissnet Superiore, Java 26: Partizani - Kukësi 3-0 (Cara 55' pen, 62', Mehmeti 73') Java e 26-të Abissnet Superiore dhe...
Read More
Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Futboll vendi


Turneu “UEFA Development U16” për vajza, Shqipëria mirëpret…

Federata Shqiptare e Futbollit do të mirëpres një tjetër turne ...
Më shumë…

Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Vllaznia - Tirana 3-1 (Juriç 22', ...
Më shumë…

Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Abissnet Superiore, Java 26: Teuta - Erzeni 3-0 (Lloci 27', ...
Më shumë…

Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Klasikja Vllaznia- Tirana dhe derbi rajonal Teuta- Erzeni janë dy ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Pas Bilbaos edhe Roma rrezikon të fshihet nga lista

Pas Bilbaos edhe Roma është në rrezik të mos përzgjidhet ...
Më shumë…

Bilbao rrezikon të përjashtohet nga lista e…

Qeveria baske njoftoi në mëngjes se nuk do të devijojë ...
Më shumë…

Betis frenon Atletikon, La Liga një …rebus

Betis- Atletiko Madrid 1-1 Tetë javë nga prologu, tri ekipe ...
Më shumë…

Orsato për PSG-Bajern

Pas finales në gusht të vitit të kaluar, arbitri italian ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Viarexho, trofeu i shkon Bolonjës…

Turneu i Viarexhos në Itali, për të rinjtë,(edicioni i 71 ...
Më shumë…

Tirana, përcjell Ali Memën…

Nga Isuf Myrtaj ● "Banori i më ri" i banesës ...
Më shumë…

Prishtina fiton derbin, ngjitet e dyta…

Prishtina është rikthyer në garën për titullin kampion në kampionatin ...
Më shumë…

Xhokoviç, në skenë Agut

Doli pa lënë gjurmë nga skena e turneut “Indian Wells”, ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!