Kaos në Londër, tifozë jashtë kontrollit

Tifozët anglezë kanë gati trazirat e para. Në vigjilje të finales Itali- Angli për ‘Euro 2020’, ata shfaqen në rrugët e Londrës të pirë dhe të rrëmujshëm.

Policia dhe stjuartët e Londrës të angazhuar për rend, janë përpjekur të bëjnë një hyrje të organizuar të mbi 65 mijë tifozëve në “Wembley”, por duket se situata ka dalë jashtë kontrollit.

Pamjet në videon shoqëruese, tregojnë më së miri situatën në Britani të Madhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!