Vijojnë spastrimet te Laçi, Turkaj i…radhës

Mungesa e një vendi në Europë në fund të kampionatit të 84-ët të futbollit, ka bërë që presidenti i klubit...
Read More
Vijojnë spastrimet te Laçi, Turkaj i…radhës

Euro 2024/ Kombëtarja, grupi drejt kompletimit

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet në ditën e katërt për dy ndeshjet e qershorit ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, të...
Read More
Euro 2024/ Kombëtarja, grupi drejt kompletimit

UEFA lançon programin ‘FootbALL’

Rëndësia e diversitetit dhe përfshirjes në futbollin evropian mbështet programin e 'FootbALL' lançuar nga UEFA, duke punuar ngushtë me të...
Read More
UEFA lançon programin ‘FootbALL’

Shkurtaj mbyll me kurbinasit

Vasil Shkurtaj pason në listën e largimëve të shumta te Laçi. Sulmesi teksa shënoi 6 gola me bardhezinjtë e ka...
Read More
Shkurtaj mbyll me kurbinasit

U21/ Bushi shpall listën për miqësoren ndaj Bullgarisë

Kombëtarja U-21 do të nisë të hënën grumbullimin për ndeshjen miqësore kundër Bullgarisë, që do të luhet në stadiumin ‘Elbasan...
Read More
U21/ Bushi shpall listën për miqësoren ndaj Bullgarisë

Trofeu/ Uest Hem, krenaria e parë angleze

Finale e Conference League në Pragë: Fiorentina- Uest Hem 1-2 Në ditën kur flitej më së shumti për transferta globale,...
Read More
Trofeu/ Uest Hem, krenaria e parë angleze

Ivan Balliu humb ndeshjet me Moldavinë & Ishujt Faroe, vjen Naser Aliji

Do të ketë një tjetër ndryshim në listën e Kombëtares shqiptare për dy ndeshjet e kualifikueseve të Euro 2024 ndaj...
Read More
Ivan Balliu humb ndeshjet me Moldavinë & Ishujt Faroe, vjen Naser Aliji

Dede në konferencë shtypi: Elbasani nostalgji…

Trajneri kryqytetas u prezantua nga Administratori i klubit Mareglen Çoku. U prezantua zyrtarisht si trajneri i ri AF Elbasanit. Nevil...
Read More
Dede në konferencë shtypi: Elbasani nostalgji…

Kombëtarja zhvillon ndeshje kontrolli me Kombëtaren U19

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e tretë përgatitjet për dy ndeshjet e kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Moldavisë dhe...
Read More
Kombëtarja zhvillon ndeshje kontrolli me Kombëtaren U19

Mesi te Inter Miami, Tata Martino pranë stolit

Mediat raportojnë se këto momente babai dhe menaxheri i Mesit, Horge Mesi gjëndët në Miami. Nëse Mesi ka gati zyrtarizimin...
Read More
Mesi te Inter Miami, Tata Martino pranë stolit

Futboll vendi


Euro 2024/ Kombëtarja, grupi drejt kompletimit

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet në ditën e katërt për ...
Më shumë…

Shkurtaj mbyll me kurbinasit

Vasil Shkurtaj pason në listën e largimëve të shumta te ...
Më shumë…

U21/ Bushi shpall listën për miqësoren ndaj Bullgarisë

Kombëtarja U-21 do të nisë të hënën grumbullimin për ndeshjen ...
Më shumë…

Ivan Balliu humb ndeshjet me Moldavinë & Ishujt Faroe, vjen Naser Aliji

Do të ketë një tjetër ndryshim në listën e Kombëtares ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Zhang: Interi nuk është në shitje

Presidenti i jep fund aludimëve se aksionet e Interit janë ...
Më shumë…

Derbi në Andaluzi, Real Betis- Sevilja…

La Liga Santander, luan sot disa nga takimet e javës ...
Më shumë…

Nis Bundesliga, java e 14-të me…

Krahas Premier League dhe La Liga, sot në fushë edhe ...
Më shumë…

Kampionët janë…anglezët

Do të jenë 4 duele sot në Premier League e ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Kosova: Gati të presë danezët…

Të gjitha rrugët të dërgojnë në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, ...
Më shumë…

“Futbolli është për lojtarët, jo për gjyqtarët”

Ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, në një intervistë për “Corriere ...
Më shumë…

Marinda Preka, “Qytetare Nderi” e Beratit…

Marinda Preka, ish-rekordmenia në atletikë për garat e mesme dhe ...
Më shumë…

Mourinjo: Shihemi në verë…

Hoze Mourinjo sërish në skenë. Këtë radhë “special 1”, ka ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!