Finalja Spanjë-Francë formacionet…

Në ‘San Siro’ 20:45, Spanja dhe Franca në finalen e madhe të Ligës së Kombëve. Në këtë edicion të dytë teksa Portugalia mban trofeun e parë të këtij kompeticioni të UEFA-s, skuadrat finaliste edhën pas fitoreve respektive ndal Italisë dhe Belgjikës.

Do të drejtojë këtë takim gjyqtari anglez Antoni Tejlor.

Formacionet zyrtare sipas UEFA-s:

Spanjë- Unai Simon, Azpilikueta, Garsia, Alonso, Laporte, Buskets, Gavi, Rodri, Ojarzabal, Sarabia, Ferran Torres, Tr: L.Enrike 

Francë-Loris, Pavard, Varane, Kimpembe, Kunde,  Teo Hernandez, Pogba, Tkuameni, Grizman,Mbape, Benzema, Tr: D.Deshamp

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!