Benzema, vjen trofeu i 28-të

Karim Benzema padyshim po kalon momentin më të mirë në karrirën e tij sportive. Sulmuesi francez, prej vitesh mban lart nivelin personal teksa me Realin në 13 edicione ka shënuar gola të shumtë, fituar 4 Champions dhe 3 LaLiga.

Probelemet private me Valbuenën i kushtuan pezullimin për disa vite nga përfaqësuesja e ‘Gjelave’ duke bërë që ti ikë nga duart titulli kampion bote në 2018-ën në Rusi.

I rikthyer te Franca sot shënon një gol deçiziv ndaj Spanjës në finale dhe fiton Ligën e Kombëve me Francën. Në total 28 trofe për 33 vjeçarin.

28 trofetë e sulmuesit të Francës,Benzema :

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!