Liverpul shpall listën, evitohet Lovren

Liverpuli ka shpallur listën e lojtarëve me të cilët do të kërkojë triumfin nesër në mbrëmje për Superkupën e Europës ndaj ‘Spursave’.

Ndaj Tonenhem, në “Vodafonë Arena” (stadium i Beshiktashit), Juregn Klop, ka vendosur të marrë me vete gjithë artilerinë e rëndë.

Përpos portierit Alison, dëmtuar në start të Premier League, por dhe kroatit Dejan Lovren që me gjasë, është në rrugë drejt Romës për në Seria A.

 Lista:Fabinho, Van Dijk, Wijnaldum, Milner, Keita, Firmino, Mane, Salah, Gomez, Adrian, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Lonergan, Shaqiri, Brewster, Robertson, Origi, Matip, Hoever, Kelleher, Alexander-Arnold, Elliott.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!