Euro 2023/ Ndeshjen e humbi Silvinjo

EUEO 2024, Grupi B: Itali - Shqipëri 2-1 Shqipëria nuk ia del të fitojë, por ia del të shkruajë historinë...
Read More
Euro 2023/ Ndeshjen e humbi Silvinjo

‘Mur’ kuqezi në Dortmund, Shqipëria gati, formacionet

Vetëm pak minuta nga starti i sfidës së shumëpritur, e para për kuqezinjtë në këtë EURO 2024, debutimi i tyre...
Read More
‘Mur’ kuqezi në Dortmund, Shqipëria gati, formacionet

Dita e Shqipërisë, Dortmundi vishet kuqezi

Luhet sot dita e dytë e EURO 2024 që përkon dhe me startin e aventurës së dytë historike për kuqezinjtë...
Read More
Dita e Shqipërisë, Dortmundi vishet kuqezi

Gjermania e hap europianin me “breshëri”

Nga pushime në Shqipëri te goli, Emre Çan vulos fitoren e thellë të Pancerave Euro 2024, Grupi A: Gjermani -...
Read More
Gjermania e hap europianin me “breshëri”

Itali – Shqipëri/ Kombëtarja mbyll përgatitjet për sfidën e parë Euro 2024

Kombëtarja shqiptare është gati për debutimin në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”. Kuqezinjtë kanë zhvilluar sot seancën zyrtare stërvitore në stadiumin...
Read More
Itali – Shqipëri/ Kombëtarja mbyll përgatitjet për sfidën e parë Euro 2024

Starti Euro 2024/ Gjermani -Skoci, formacionet

Pas pak në Allianz Arena të Mynihut 21:00, nis ndeshja e parë e Euro 2024 ndermjet Gjermanisë dhe Skocisë. Para...
Read More
Starti Euro 2024/ Gjermani -Skoci, formacionet

Gjimshiti: Duhet kujdes, Italia luan për trofe

Kapiteni Gjimshiti vlerësoi maksimalisht kundërshtarin, për emrin dhe futbollistët që ka, teksa theksoi se është shumë e rëndësishme një nisje...
Read More
Gjimshiti: Duhet kujdes, Italia luan për trofe

Euro 2024/ Trajneri Silvinjo: E njohim forcën e Italisë, në fushë do të luftojmë për çdo pikë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe kapiteni Berat Gjimshiti dolën pasditen e kësaj të premteje në konferencën zyrtare për media...
Read More
Euro 2024/ Trajneri Silvinjo: E njohim forcën e Italisë, në fushë do të luftojmë për çdo pikë

‘Euro 2024’/Starton Europiani, “Ndeshu Shqipëri”

Nis sot 'Euro 2024'. Eventi më i madh në Europë në rang përfaqësusesh. Shqipëria pjesë e Grupit B, starton nesër...
Read More
‘Euro 2024’/Starton Europiani, “Ndeshu Shqipëri”

U grind me Humels, ikën trajneri i Dortmund

Edin Terziç largohet nga Borusia Dortmund.Pas ultimatumit të dy ditëve më parë të mbojtësit Mats Humels se; 'o trajneri o...
Read More
U grind me Humels, ikën trajneri i Dortmund

Futboll vendi


Tirana afron sulmuesin që i shënoi Podgoricës në Europa League

Fatmir Prengaj është lojtari i dytë (pas Gjumsit) që afrohet ...
Më shumë…

Euro 2024/ Asllani: Në fushë duhet grintë e zemër, plusi ynë janë tifozët

Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës ...
Më shumë…

Kombëtarja U17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj ...
Më shumë…

Fangaj zgjat për dy vite kontratën me kampionët

Mbrojtësi shkodran i Egnatias Abdurraham Fangaj sikundër disa futbolistë të ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Barcelona dhe Reali luajnë në…Madrid

La Liga do të luajë sot 4 ndeshje të nivelit ...
Më shumë…

Prognoza/ Ten Hag te Njukasëll, Poçetino drejt Junajtid, Zidan në Paris

Ferguson: Junatid të orientohet te një trajner ekspert dhe natyrë ...
Më shumë…

Shirer/ Legjenda apel për afrime te Njukasëll

Alen Shirer shfaqet në 'skenë'. Ikona e patjetërsueshme në të ...
Më shumë…

Seria A në aktin e dhjetë, Empoli-Inter

Tri takime të martën, 6 të tjera sot dhe mbyll ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Blof i Dortmundit, Atletiko- Real, gati supersfida…

Në Bundesligë, ndalet Dortmundi në shtëpi nga Verder Bremen 2-2 ...
Më shumë…

Atletiko Madrid- Real, beteja e madhe e ditës…

Në IPKO, Superligën e Kosovës, për javën e 7-të, tri ...
Më shumë…

Luiza Gega, kualifikimi historik në Doha…

Me kohën 9’28”32, Luiza Gega, atletja shqiptare në Botërorin e ...
Më shumë…

FIFA e zhgënjyer, ja përgjigja për Mesin…

Pas lajmeve se futbollisti më i mirë i vitit 2019 ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!