Inter tri pikët detyrim, Siti- PSG në ‘Etihad’

Sot radha e grupeve të tjerë për të luajtur ndeshjet e xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve. Nis me Grupin C aty ku Ajakas ka siguruar ndërsa për biletëne dytë luajnë Dortmund dhe Sportingu i Lisbonës.

Grupin D fillimisht Inter- Shahtjor dhe në mbrëmje Sherif- Real. Grupi kryesohet nga Reali me 9 pikë Për interin fitorja thuajse detyrim.

Grupin B, Liverpul e ka siguruar vendin e parë. Porto, Atletiko pse jo dhe Milan luajnë për vendin e dytë.

Sakaq Grupi A sheh Sitin dhe PSG shumë pranë kalimit të turit : Sot në Etihad’ do të ndeshën dy skuadrat e kreut.

Liga e Kampionëve, kalendari sot:

18:45

Beshiktash-Ajaks

Inter Shahtjor Donjetsk

21:00

Mançester Siti- PSG

Klub Bryzh-Lajpcig

Atletiko Madrid- Milan

Liverpul- Porto

Sporting Lisbonë-Dortmund

Sherif Tiraspol- Real Madrid /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!