Milan rihap Grupin B, Real e Inter sigurojnë biletën

Milan shfaqet skuadër e madhe ndaj Atletikos në ‘Wanda Metropolitana’ duke shënuar një gol mjaft të bukur në fund të takimit me Mesias në të 87′. Kjo ka bërë që Grupi B të mbahet pezull sa i takon biletës së dytë. Java e fundit e gjitha e ‘pamëshirshme’. Porto, Milan, Atletiko në valle.

Grupin A enigmat zgjidhën, Siti e PSG me tej.

Me Ajaks të kualifikuar që herët, Grupi C transformohet totalisht pas fitores së Sportingut ndaj Dortmundit 3-1. Portugezët të dytët me 9 pikë.

Reali shpartallon Sherifin në Tiraspol dhe kualifikohet si kokë e Grupit D. Bashkë me të dhe Inter.

Rezultatet sot, Liga e Kampionëve:

Beshiktash-Ajaks 1-2

Inter -Shahtjor Donjetsk 2-0

Mançester Siti- PSG 2-1

Klub Bryzh-Lajpcig 0-5

Atletiko Madrid- Milan 0-1

Liverpul- Porto 2-0

Sporting Lisbonë-Dortmund 3-1

Sherif Tiraspol- Real Madrid 0-3 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!