Flasin protagonistët e MotoGP, te Honda ndihen të tërbuar

Nesër gara Sprint (19:00), të dielën gara e madhe me start orën 20:00 Në prag të fundjavës së MotoGP në...
Read More
Flasin protagonistët e MotoGP, te Honda ndihen të tërbuar

Rikthehen ligat europiane, Majorka pret baskët e Osasunës

Ndeshjet e fushatës kualifikuese "Euro 2024", luajtur në një javë, i kanë lënë vendin sfidave të ndryshme në kampionatet elitare...
Read More
Rikthehen ligat europiane, Majorka pret baskët e Osasunës

Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Skënderbeu- Apolonia do ti japë startin ndeshjeve të javës së 21-të në Kategori të Parë. Sot në stdiumin "Skënderbeu" skuadra...
Read More
Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Miqësore / Grima fton 23 futbolliste për testet e prillit

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të rikthehet në fushë për të luajtur dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut dhe...
Read More
Miqësore / Grima fton 23 futbolliste për testet e prillit

Koeman kthehet të flasë për Barçën: Laporta nuk pati besim

Trajneri aktual i Holandës Ronald Koeman, me të kaluar si teknik te Barcelona, ka dhënë një intervistë për Relevo, duke...
Read More
Koeman kthehet të flasë për Barçën: Laporta nuk pati besim

Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Në një intervistë për “Sport News” në “News 24”, trajneri i Tiranës Orges Shehi ka komentuar shortin e sotëm për...
Read More
Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

FK Bylis, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 65/1 dhe...
Read More
Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

Zbardhet shorti, Vllaznia peshkon Egnatian, Tirana-Teuta

Është hedhur paraditen e kësaj të enjte shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2022-2023 ku kanë...
Read More
Zbardhet shorti, Vllaznia peshkon Egnatian, Tirana-Teuta

Këln shkel rregulloren, rrezikon merkaton dhe gjobë

Nuk është ende zyrtare, por sipas raportimeve nga shtypi gjerman, një dënim i rëndë është në rrugë e sipër për...
Read More
Këln shkel rregulloren, rrezikon merkaton dhe gjobë

Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të debutojë si trajner i parë Auron Miloti. Faza e tretë...
Read More
Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Futboll vendi


Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Skënderbeu- Apolonia do ti japë startin ndeshjeve të javës së ...
Më shumë…

Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Në një intervistë për “Sport News” në “News 24”, trajneri ...
Më shumë…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

FK Bylis, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur ...
Më shumë…

Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Real lë jashtë Liverpulin, Napoli dhuron magji

Champions League, faza 1/8: Real Madrid - Liverpul 1-0 (6-2) ...
Më shumë…

Haland, çmenduri me 5 gola, Inter kalon ‘Dragonjtë’

Champions League, faza 1/8: Porto - Inter 0-0 (0-1) Mançester ...
Më shumë…

Arteta trajneri i vitit, Odegard dhe Saka e ndjekin në…fushë

Trajneri i Arsenalit, spanjolli Mikel Arteta u shpall trajneri i ...
Më shumë…

Barça kalon në Bilbao, Arsenal i sigurtë, Roma ngec në ‘Olimpico’

Panorama e kampionateve më të rëndësishme europiane sa vjen e ...
Më shumë…

Histori sportive

Trajnerët/ Ata që drejtuan Laçin

Trajnerët që drejtuan bardhezinjtë në 22 edicione. Stavri Nica 7 ...
Më shumë…

Katastrofa/ FA Cup, masakra e madhe e Liverpul-Nontingem

33 vite më parë përplasja e dhunëshme me përmasa katastrofike ...
Më shumë…

Kupa/ Edicioni i 70-të, fituesit

Kupa e Shqipërisë edicioni i 70-të do të zhvillojë të ...
Më shumë…

81 vjetori i lindjes/ Legjenda Fatmir Frashëri në kujtesë

Speciale nga Bedri ALIMEHMETI 'Mjeshtër i Madh' Skeda e Frashërit: ...
Më shumë…

Të ndryshme

Supermarketi i gruas së Mesit kërcënohet me armë

Një supermarket që i përket familjes së Antonela Rocuzos (gruaja ...
Më shumë…

‘The Best’ ia lë vendin ‘The Worst’, Hazard më i dobti

Pas dhënies së çmimeve FIFA 'The Best', gazeta spanjolle Marca ...
Më shumë…

Shqiptarët e Amerikës nderojnë Rragamin

Federata Pan-Shqiptare e Amerikës VATRA organizoi një ceremoni përkujtimore në ...
Më shumë…

Fill Nevil: Duam të sjellim Mesin në MLS

Ish lojtari i Kombëtares angleze aktualisht trajner i Inter Miami, ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!