FIFA zgjat me 10 ditë afatin e merkatos turke

Hapësira e merkatos në Turqi teksa ishte planifikuar të mbyllej sonte në 23:59 do të zgjatet edhe me 10 ditë....
Read More
FIFA zgjat me 10 ditë afatin e merkatos turke

Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

Pas javës së 20-të, vendosja e skuadrave në tabelë ka bërë që shumë klube të rishohin me qetësi objektivin sezonal....
Read More
Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

FIFA/ VAR do japë shpjegime në Botërorin e femrave

Shpjegimi në kohë reale i vendimeve të marra nga VAR për publikun nga gjyqtarët, i cili po përdoret mbi baza...
Read More
FIFA/ VAR do japë shpjegime në Botërorin e femrave

Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia thyen Kukësin

Abissnet Superiore, Java 20: Vllaznia - Kukësi 2-0 (Marku 19', Jonuzi 45') Teuta - Bylis 1-0 (Goxha 77') Nga Sara...
Read More
Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia   thyen Kukësin

Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të organizojë në muajin maj seleksionime me futbollistët shqiptarë të talentuar, të cilët jetojnë...
Read More
Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20: Kastrioti - Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58', Greca 63'/ Asani 5', Kapllani 34') Mes spektaklit dhe golave,...
Read More
Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Tri takime, java e 20-të plot mistere

Abissnet Superiore rikthehet sot për të mbyllur javën e 20-të të saj. Pas Egnatia-Tirana 1-2 dhe Partizani- Laçi 1-2 luajtur...
Read More
Tri takime, java e 20-të plot mistere

Skautizëm/ Zyrtarët e FSHF në Koverçano për shkëmbim eksperience

Federata Shqiptare e Futbollit po bën përgatitjet e fundit për lançimin e kursit të skautizmit, që do të organizohet për...
Read More
Skautizëm/ Zyrtarët e FSHF në Koverçano për shkëmbim eksperience

Partizani e bën baltë, Laçi shkëlqen dhe kap…europën

Abissnet Superiore, Java e 20-të: Partizani- Laçi 1-2 (Da Silva 28' / Turkaj 45’+3′, Shkurtaj 66') Partizani i 2023-it ngel...
Read More
Partizani e bën baltë, Laçi shkëlqen dhe kap…europën

Sot/ Partizani për kthesën, Laçi për vazhdimësinë

Fiton Tirana (mundi 1-2 Egnatian) dhe e dërgon në +6 diferencën e pikëve me vendin e dytë, Partizanin. Të kuqtë...
Read More
Sot/ Partizani për kthesën, Laçi për vazhdimësinë

Futboll vendi


Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

Pas javës së 20-të, vendosja e skuadrave në tabelë ka ...
Më shumë…

Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia thyen Kukësin

Abissnet Superiore, Java 20: Vllaznia - Kukësi 2-0 (Marku 19', ...
Më shumë…

Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të organizojë në muajin ...
Më shumë…

Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20: Kastrioti - Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Siti pret Spurs, Vijareal-Real “Mbreti” në mes

Guardiola pret tri pikë për...ditëlindje, Ançeloti kërkon zgjimin e 'Merengues' ...
Më shumë…

Inter fiton Superkupën e Italisë, Milan pa fuqi

Milan- Inter 0-3 /Dimarko 10′, Xheko 21′, Lautaro Martinez 78′/ ...
Më shumë…

Anjeli në lamtumirë nga Juve: Emocione, e ardhmja një fletë e bardhë

Bashkë me ish presidentin, gati dhe largimi i Nedved e ...
Më shumë…

Laporta: Gavi i përket Barcelonës, rinovon edhe Balde

Laporta pas suksesit në Superkupë flet për Gavin dhe...rinovime Joan ...
Më shumë…

Histori sportive

Ekskluzive/ Lëngimi sportiv i një ‘qyteze’

Speciale nga: Haxhi Balliu Prej gati tre-katër sezonesh, futbolli në ...
Më shumë…

Milan-Juve 8-1 në arkivat e historisë

Interesant fakti, Juventus zbriti në fushë me dhjetë futbollistë, disfata ...
Më shumë…

Legjenda në histori…

Ish-futbollisti Hasan Cani, shtylla e skuadrës Sopoti, futbollisti dhe trajneri ...
Më shumë…

Historia/ Ndeshja e parë e futbollit në ‘Sandygate’

Si sot 161 vite më parë në Angli, u luajt ...
Më shumë…

Të ndryshme

Bajramaj me status të ri, bëhët arbiter i FIFA-s për VAR-in

Shpesh i kontestuar në Abissnet Superiore por Kreshnik Bajramaj ja ...
Më shumë…

Di Mateo gjën punë në Kore të Jugut

Me Çelsin si trajner, në maj 2012, fitoi Ligën e ...
Më shumë…

Ronaldo, prezantim hyjnor te Al Nasr

Pritja mori fund ndërsa në prani të afro 30 000 ...
Më shumë…

Iku pa leje, Benfika paralajmëron Fernandez

Ka lajme interesante për Enzo Fernandez. Mesfushori argjentinas i Shqiponjave ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!