Libri i Artë i Formula 1

Kryesojnë Majkëll Shumaker dhe Luis Hamilton me nga 7 tituj Botërorë.

Në 16:30, gara e ‘Sprint Race’ e Austrisë në Formula 1 ndërsa nesër po në Spielberg, do të zhvillohet tradicionalja e zakonshme që nisi në vitin 1950.

Ndërkaq lista e kampionëve dhe skuderive gjatë viteve në sportin spektakolar publikuar nga Sportmediaset është si më poshtë:

Kampionët në Formula 1 ga viti 1950 deri në vitin 2021

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!